Meme Büyütme

Göğüs dokusunun yeteri kadar gelişmemesi ya da kilo kaybı veya emzirme gibi nedenlerle göğüsler küçülmüş olabilir. Meme büyütme ameliyatlarında meme dokusunu taklit etmek amacıyla silikon protezler kullanılır. Meme dokusu veya kas altına yerleştirilen bu protezler yardımı ile memede istenilen büyüklük ve form elde edilir.

Operasyon Öncesi: Hastanın meme ve yağ dokusu miktarı, şekli ve meme-vücut ölçüleri göz önüne alınarak meme büyütme ameliyatı planlanır. Hastanın bireysel özelliklerine göre hangi tip ve boyutta protez kullanılacağına karar verilir. Protezin yerleşiminde izlenen tekniğe bağlı olarak, meme başının çevresinde, kol altında veya memenin alt kısmında kısa bir iz kalacaktır.

Operasyon: Meme büyütme ameliyatı, meme dokusu arkasına silikon implantın yerleştirilmesi işlemidir. Kesi, 3,5-4 cm. civarında olup, 3 yerden yapılabilir: Koltuk altı çizgisi, meme ucunun alt kısmında kahverengi ve beyazın birleşim yeri ya da memenin alt kıvrımı. İmplant 3 ayrı noktaya konulabilir: Meme dokusu altı, göğüs kasını örten zarın altı (subfascial- fasya altı) ve ya kasın arkası. (submuscular-kas altı).

Protez Tipleri Kullanılacak olan silikon tipi çok çeşitlidir:
Şekline göre: Yukarıda da bahsettiğimiz damla (anatomik), (round)
Yüzey yapısına göre: Dokulu yüzeyli (textured), düz yüzeyli, (smooth)
Yüksekliğine (projeksiyon) göre: Yayvan (low profile), orta derecede çıkıntılı (moderate), ileri derecede çıkıntılı (high profile) ve çok ileri derecede çıkıntılı olabilir. (very high profile)
– İçeriğine göre: Koheziv (cohesive) jel ya da serum fizyolojik içerikli protezler kullanılabilir.

Yuvarlak protezler, üst kısmı daha boş olan göğüslerde tercih edilir. Yeterli dokuya sahip göğüslerde ise, sadece orta kısmının dolgunlaştırılması yeterlidir. Meme dokusu az olanlarda üst kısmı ince, aşağıya doğru genişleyen damla şeklindeki protezler uygun seçenekler arasındadır. Bu protezler, yumuşak bir açı yaratmak için idealdir. Kesi yeri, silikon yerleştirileceği yer ve silikon tipi, Kişiden kişiye değişir. Muayene sonrasında sizin için en doğru olan yöntem ve silikon türü, istek ve beklentiler göz önüne alarak size önerilir. Göğüsleri istediği şekil ve büyüklüğe kavuşan kadınlar, kendilerini daha güzel ve çekici hissettiklerini ifade ederler.

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

1732, No:4 Lamela B/1 Centre Skopje, Makedonya

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
0212 248 08 08

T (MK) :
+38923210321

Mobil :
0 (532) 452 57 24

WhatsApp:
+38970307529

Viber:
+38970307529

E-Posta :