Burun Ucu Estetiği

Burun ucu estetiği, burnun sadece uç kısmındaki kıkırdak dokuya yapılan küçük bir müdahaledir. Burun ucunda sarkıklık, asimetri, genişlik, düşüklük, mandala sıkılmış burun ucu deformasyonu, normalden daha geniş olması gibi durumların tümünde uygulanan çok basit bir operasyondur. Bu sayede kalın, sarkık, uzun veya geniş burun uçları yeniden şekillendirilebilir.

Burnun uç kısmındaki kıkırdaklar bazı kişilerde birbirinden ayrı ve büyük olabilirler. Tıpta bu duruma Bulböz Burun (Bullbous Nose) adı verilir.

Önden bakıldığında burunun uç kısmı ortadan ikiye ayrılmış gibi görünür. Burun kanatlarının aşırı büyük olması, burun deliklerinin de çok geniş gözükmesine neden olur. Ayrıca burun kanatlarında asimetri varsa operasyonla düzeltilebilmektedir. Burnun başka bir yerine dokunmadan sadece uç kısmındaki kıkırdak dokuya yapılan  müdahalede kalın, sarkık, uzun veya geniş burun uçları yeniden şekillendirilip, burun kanatları daraltılır.

Eğer burun ucu aşağı doğru meylediyorsa ve bu eğim normal sınırların dışındaysa, hastanın nefes almasında sıkıntıya neden olur. Bu durumda da yine Tip Plasty en uygun çözümdür. Burun ucu kıkırdaklarının yeniden şekillendirilme işlemi, açık burun ameliyatı denilen basit bir teknikle yapılır. Yaklaşık olarak 20-25 dakika kadar sürer ve lokal anestezi ile ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir.

Bu teknik burun ve dudak açısını ayarlamak için de en ideal yöntemdir. Çoğu kez alçı ve tampon koymayı bile gerektirmez. Böylece operasyon sonrasında nefes almada hasta sıkıntı yaşamaz. Yüzde morarma olmaz, burunda oluşabilecek ödem de bir kaç gün içerisinde azalır. Operasyondan hemen sonra evinize gidebilir, bir hafta kadar sonra da sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

En çok tercih edilen estetik operasyonların başında yer alan burun estetiğinde artık mükemmel küçük burunlar yerine yüzün geneliyle uyumlu, ameliyat olduğu anlaşılmayan doğal burunlar tercih ediliyor. 20’li yaşlarda burun estetiği için başvuran hastalarda, daha küçük ve kalkık burunlar tercih edilse de, belli bir yaş üstündeki kadınlara burun ucuna yapılan küçük operasyonlar önerilir.

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us

Open chat