Doğum ve Emzirme Sonrası Meme Ameliyatları

Hamilelik sonrasında göğüslerde deformasyon görülebilir. Eğer anneyi rahatsız edecek kadar bir sarkma oluşmuşsa veya hamilelikten önce de var olan sarkıklık daha da artmış ve göğüslerin içi boşalmış gibi duruyorsa, emzirme dönemi bittikten sonra yapılacak bir meme dikleştirme ameliyatı ile bu durum düzeltmek mümkün.

Göğüsler doğal bir açı çizerek dik bir görünümde olmalıdır. Eğer meme dokusu yeterliyse, doku toparlanarak meme dik bir hale getirilir ve lolipop şekeri gibi bir iz kalır.

Eğer meme dokusu yetersizse, mutlaka protez desteği de eklenmelidir. Meme toparlama operasyonlarında, memedeki izden çok, şekil önemlidir.

Meme asimetrisi ameliyatı ise bir göğsün büyük, diğerinin küçük olduğu orantısız durumlarda uygulanır ve göğüslerin ikisi de eşit büyüklüğe getirilir. Bu şekilde denge sağlanmış olur.

Sonuç olarak, yeni annelerin vücutlarında oluşabilecek kontür bozukluklarını düşünmeden bebekleri ile yaşacakları dönemin tadını çıkarmalarını öneriyor ve sonrasında spor ve diyetle düzelme olmaması halinde, estetik müdahaleler ile eski formunu kazanabileceklerini müjdeliyoruz.ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :