Dudak Estetiği

Dolgun dudak görünümü gençliğin, güzelliğin simgesidir. Zaman içinde vücuttaki östrojen hormonu azalır ve dudaklar incelir. Tabii yapısal olarak, doğuştan dudakları ince olanlar da var ve bu durumdan şikayetçiler.

Dudak estetiği dudakları yapısal olarak ince olan zamanla incelen, kalın ve dolgun dudaklarla yüzündeki gençlik ve güzellik ifadesini güçlendirmek isteyenler tarafından tercih ediliyor.

Dudaklar estetik ve fonksiyonel açıdan yüzümüzün en önemli yapısıdır. Dudakların rengini ve ıslaklığını veren mukoza denen kısım dudakları gösteren temel yapıdır. Dudakları dış ortama ve çevre yapılara birleştiren deri, bu iki dokunun arasında kalan ve dudağın hem fonksiyonu hem de dolgun ya da zayıf görünmesinde önemli rol oynayan kaslar, yağ ve bağ dokuları oluşturur. Yüz üzerinde en dikkat çekici yapılardan biri olan dudak görünümü oldukça önemlidir.

Dudakların estetik görünümü için anatomik olarak normal olmasının yanında çene, burun ve yüz yapılarının da birbirleri ile olan uyum ve oranı da oldukça önemlidir.

Dudak kalınlaştırma işlemi 3 şekilde yapılabilir.

1- Otojen madde kullanımı; Kişinin kendi vücudundan doku alınarak yapılan kalınlaştırma işlemidir. Yağ dokusu enjeksiyonları, dermal ve fascial doku implantasyonu.

2-Kalıcı protezler kullanılarak dudak kalınlaştırma işlemleri

3-Dolgu malzemeleri (Hyalüronik Asit) kullanılarak yapılan dudak kalınlaştırma işlemleri.

Bu yöntemlerim her birinin diğerine bazı üstünlükleri ve eksiklikleri olabilir.
En sık kullanılan dolgu malzemesi olan hyaluronik asit, ortalama 4-6 ile 9-12 ay arası kalan geçici bir etkiye sahiptir.

Hyaluronik asit tüm canlıların derisinin dermis tabakasında yer alan bir maddedir. Deri dışında göz, eklem ve kas dokusunda da bulunur. Su tutma özelliği sayesinde cilt elastikiyetinin sağlanmasında rol alır. Doldurulacak olan bölgeye göre farklı molekül ağırlığındaki hyaluronik asit maddesi seçilir. Hyaluronik asit ile dudak, kaz ayağı, kaş arası, burun kenarı olukları gibi bölgelerin yeniden şekillendirilmesi mümkündür.

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us

Open chat