Karakteristik Bir Duruş İçin Çene Dolgusu

Yüzümüzün belirli bölgeleri zaman geçtikçe yaşlanmanın etkisini göstermeye başlar. Göz çevresi, dudak kenarları ve alın gibi bölgeler yaşlılığın sinyallerini verir ve deforme olurlar. Ancak çene de yaşlanmayla beraber deforme olarak yüz ifadesini değiştiren bir parçadır aslında. Çene genelde ihmal edilen ve fark edilmeyen karakteristik bölgelerdendir. Profilden bakıldığı zaman burnunun çok büyük olduğunu düşünen kişilerin büyük bir çoğunlukla çenesi de küçüktür. Çene yüzün ifadesinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle çok küçük çenesi olan kişilerin ifadesini düzeltmek için çene dolgusu tercih edilmektedir.

Altın oran dediğimiz kavramda yüz yatay olarak üç parçaya bölünmektedir. Burada çene ve burun ucunun uzunluklarının eşit olması gerekmektedir. diğer yandan çene ile boyun arasında açısının da 90 derece olması gerektiği söylenmektedir. Pratikte eğer çenenizin yüzünüze yakışmadığını veya çenenizin yüzünüzü olmasını istediğinizden farklı gösterdiğini düşünüyorsanız alternatif çözümler aramanın vakti geldi demektir.

Yaşlanma ve yer çekiminin etkisi yüzde ve vücutta sarkmalara neden olmaktadır. Belki fark etmeyebilirsiniz ama bu durum çeneniz için de geçerlidir. Yaşlandıkça çeneniz sarkacak ve yüzünüze uzamışçasına bir görüntü verecektir. Bunu önlemek için çene dolgusu tercih edilebilir. Kadınlarda çenenin ters üçgen şeklinde olması daha güzel bir görünüme sebep olur. Sert köşeli kare bir çene kadında erkeksi bir görünüme neden olacaktır.

Çene dolgusunda vücuda uygun olan hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılmaktadır. Çeneyi yüzle daha uyumlu hale getirebilmek için çene derisinin altına dolgu maddeleri enjekte edilir ve istenen görüntüye kavuşulur. Bir süre için çenenin olduğundan daha büyük görünmesi normaldir. Zamanla bu durum düzelecek ve kişi neredeyse 24 ay boyunca aynı şekilde dolguyu kullanabilecektir.

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us