Kombine Güzellik: Botoks ve Dolgu

Bazı estetik uygulamalar birbirleriyle kombine edildiği zaman ortaya daha hoş bir görüntü çıkıyor. Özellikle son zamanlarda çok fazla kullanılan botoks ve dolgu işlemleri de birbirine yakışan ikililer arasında bulunuyor.

Cilt zaman geçtikçe yaşlanır ve deforme olmaya başlar. Ameliyatsız bazı küçük numaralarla cildi eski haline getirmek mümkündür. Özellikle kırışıklıkların yeni oluşmaya başladığı ve cildin yenilenmeye ihtiyaç duyduğu zamanlarda botoks ve dolgu uygulaması iyi sonuç verecektir.

Botoks nedir?
Yüzümüz çok hareketli bir mekanizmadır aslında. Gülme, kızma, konuşma veya düşünme gibi durumlarda sürekli mimiklerimiz hareket eder ve bu bölgelerde çizgiler meydana gelir. Sürekli kaşları havada olan birinin alnında çizgilerinin olması gerektiğinden daha önce oluşması anormal değildir. Aynı şekilde gülerken ortaya çıkan kaz ayaklarının zamanla belirginleşmesi de anormal değildir. Bu gibi durumlarda botoks uygulaması kullanılmaktadır. Botoks uygulamasında cildin altına cildi harekete geçirip sıkılaştıracak maddeler enjekte edilmektedir. kas içine enjekte edilen maddeler kasları rahatlatır ve çizgiler de kaybolur. 5-10 dakika süren bu işlemin dayanıklılık süresi ise 4-5 ay kadardır.
Botoks uygulaması göz çevresi, alın ve kaş arası, dudak çevresi, boyun bölgesi ve yanak sarkmaları gibi durumlarda uygulanabilmektedir.

Dolgu nedir?
Dolgu uygulaması cildin kaybettiği hacim ve genç görünümü tekrar kazanmak için kullanılmaktadır. Vücut tarafından da üretilen hyaluronik asit maddesinin cilt altına enjekte edilmesiyle derin çizgiler, çöküntüler, yara izlerini tedavi etmek ve ince dudakları kalınlaştırmak için kullanılmaktadır. Dolgu uygulaması 10 dakika arasında sürmektedir. Çok ince iğneler yardımı ile cilt altına girilerek bölge uyarılmaktadır. İlk aşamada yüzde çok fazla şişlik olsa da zamanla bu şişlik inecektir. 9 aya kadar kalıcılığı bulunan dolgu uygulaması çok sık tercih edilmektedir.

Dolgu ve botoks uygulamaları birbirleriyle kombine şekilde gerçekleştirilebilir. Böylelikle cilt kendine gelecek ve aynaya baktığınızda daha güzel bir yüze bakmış olacaksınız.

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

St.Jordan Mijalkov ул.62
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :