LIPOFILLING

Yıllar geçtikçe cilt elastikiyetini kaybeder ve sarkmaya başlar. Kırışıklıklar ortaya çıkmaya başladığında ifademiz yorgun ve mutsuz hal alır.
Tek başına kozmetik tedaviler istenen etkiyi vermediğinde, cilde hacim kazandırmak için bu operasyon en doğru seçenektir.
Lipofilling işlemi ile bir bölgelerinden alınan yağ dokuları ihtiyaç olan bir başka bölgeye nakledilir. Hastanın kendi yağının kullanılması bu işlemi güvenilir kılar.Lipofilling, cilt ve cilt altı dokusunu dengelemeye ihtiyaç duyan kadınlar ve erkekler için uygundur. Özellikle kırışıklara uygulanır, aynı zamanda dudakların hacmini de büyütür. Lipofilling sırasında işlem hangi alana uygulanacaksa yağ da oraya en yakın bölgeden alınır. Örneğin dolgu yüz bölgesinde kullanılacaksa, gereken miktarda yağ çeneden alınabilir. İşin püf noktası ise, yeterli miktarlarda küçük boyutlu yağ hücrelerinin bulunmasıdır. Ardından yağ, iz bırakmayan küçük bir iğne ile ihtiyaç olan alana enjekte edilir.Lipofilling genellikle şu bölgelere uygulanmaktadır:
•Dudaklar
•Yüz ve elmacık kemiklerinin üzeri
•Yara izleri
•Kırışıklıklar
•Vücuttaki asimetrinin düzeltilmesi gereken alanlar
•Meme bölgesiLipofilling tedavisinin en büyük avantajı hastanın kendi yağının kullanılmasıdır. Bu durumda herhangi bir alerjik reaksiyon ya da vücudun maddeyi reddetmesi gibi bir sorunla karşılaşılmaz.Aynı zamanda fazlalık olan bölgelerdeki yağlar alındığından, daha uyumlu bir vücut görünümü sağlanır.
Yapay dolgu maddelerine kıyasla hastanın kendi yağının kullanılması, bu işlemin çok daha güvenli olmasını sağlar.
Lipofilling çok küçük iğnelerle yapıldığından vücutta iz bırakmaz. Bu nedenle iz endişesi yaşayan kişiler tarafından güvenle tercih edilir.Lipofilling tedavisinin tek dezavantajı, aktarılan yağın bir kısmının vücut tarafından geri emilmesidir. Etkinin devam etmesi için işlemi yinelemek gerekir.

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us