Meme Büyütme OperasyonuEğer göğüsleriniz ergenlik döneminde yeterli büyüklüğe ulaşmamışsa yada memelerden birinin gelişimi durmuşsa yani asimetri varsa, hamilelik sonrası hacim kaybı olmuşsa ya da aşırı kilo kaybı yaşadıysanız operasyona uygunsunuz demektir.
İdeal sayılan göğüs büyüklüğü, varlığını hissettirmeli ama vücuttan taşmamalıdır. Amaç, vücut yapınıza en çok yakışan ve sağlıklı şekilde yaşamınıza devam etmenize olanak tanıyan işlemi yapmaktır.

Ameliyat için üç farklı yöntem kullanılır, koltuk altından, göğüsün katlandığı alt çizgiden yada meme başından operasyon yapılır. Sizin için en uygun yöntemi ve hangi tip protezin kullanılacağını muayenede beraber kararlaştırmak en doğrusu olur.
Operasyon 1.5-2 saat kadar sürer ve bir gece hastanede kalmayı gerektirir.

Ameliyattan sonraki bir hafta 10 günlük süre içinde göğsünüzde gerginlik hissetmeniz normaldir.
Dren takılmışsa, yani vücudunuzun atması gereken sıvı ve doku artıklarının dışarı çıkmasını sağlayan tüpler konulmuşsa, operasyondan sonraki ya da onu takip eden gün drenleriniz alınır. Yaklaşık 1 hafta sonra sosyal hayatınıza geri dönersiniz.
1-2 ay alışmanız için göğüslerinizin üstüne yatmanızı tavsiye etmeyiz ama operasyonu takip eden haftadan itibaren yan yatmaya başlayabilirsiniz.

İlk haftanın sonunda duş alabilirsiniz.
Alınacak herhangi bir dikiş yoktur.
İki hafta süreyle size tavsiye edilen sütyeni kullanmanız gerekir.

İlk haftanın sonunda uzun yürüyüşlere çıkabilir, uçakla seyahat edebilirsiniz. İki ay sonra ödem yani şişlik tamamen inecek ve göğüsler görünenden %20/%30 oranında daha küçük olacaklardır.
Artık aynaya her baktığınızda kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz.

Aklınıza gelebilecek bazı sorular;

Meme büyütme ameliyatı yaptıranlar çocuk emzirebilir mi, hamilelik döneminde protezin çıkartılması gerekir mi?
Bu ameliyatı yaptıranlar çocuk emzirmede hiçbir sıkıntı yaşamazlar, süt kanallarıyla protezin birbirine komşu olduğunu düşünebilirsiniz, herhangi bir zararı olmaz çünkü implant yerleştirilirken süt kanallarına hiç dokunulmaz. Hamilelikte yada sonrasında, hatta yaşlılık döneminde bile implantları çıkartmaya gerek yoktur.

His kaybı olur mu?
Geçici bir süre için his kaybı hastaların yaklaşık olarak %10’unda görülebilir ve 1 sene içinde normale döner.

Silikon vücuda zarar verir mi, kanserojen midir, kanser ve benzeri hastalıkların teşhisini güçleştirir mi?
Hayır, teşhis sürecine olumsuz etkisi yoktur ve silikon implant kanser yapmaz ama başka nedenlerden kanser riski herkes için vardır.

Silikonun patlama riski var mı?
Çok yüksek basınca dayanıklıdırlar, normal şartlar altında neredeyse patlaması imkansızdır, kesici yada delici bir maddeye maruz kalmadığınız sürece sorun yaşamazsınız.

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :