Sekonder Rinoplasti Ameliyatına Nasıl Karar Verilir?

Sekonder rinoplasti veya halk arasında bilinen adıyla revizyon burun estetik ameliyatı, daha önce ameliyat edilmiş olan bir burnun hem biçim hem de işlevini onarmak için tasarlanmış cerrahi uygulamadır. Yapılan burun estetiği sonrasında gelişen komplikasyonlar sonucu birçok kişi burnundan zor nefes alabilir veya önceden olduğu burun ameliyatı neticesinde burnunun estetik  görünümünden memnun kalmayabilir. Ek olarak sekonder rinoplasti diğer uygulamalara göre çok daha karmaşık bir ameliyattır ve bu da düzeltmeyi yapacak cerrahı seçmeyi zorlaştırır.



Herhangi bir rinoplasti ameliyatı, (hastanın durumuna göre) 1-1,5 saat arasında sürebilmektedir. Sekonder rinoplasti ise 2-3 kadar zaman alabilir.



Genel anestezi altında gerçekleştirilen sekonder rinoplastide, ilkinden beklenen sonuç alınamadığı için düzeltme işlemi yapılır. Hiç işlem görmemiş bir buruna şekil vermek ile ameliyat edilmiş bir burunu düzeltmek arasında ciddi farklar vardır. Bu nedene rinoplasti ameliyatına kıyasla daha zor bir işlemdir. Ama bu da hastanın duruma göre farklılık gösterebilir. Bazı revizyon ameliyatları yukarıdaki tanımın aksine basit bir kaç değişiklikle da düzelebilir.



Kıkırdak doku yeniden konumlandırılabilir veya eksik yapılar tamamlanabilir. Arzu edilen sonuç elde edildiğinde, cilt yeni çerçeve üzerinde tekrardan çizilir ve kesikler kapanır. Yaklaşık olarak bir hafta içinde hasta sosyal yaşamına geri döner. Sonucun netleşmesi için ise bir kaç beklemek gerekir. Final görüntü kemik ödeminin geç inmesi nedeniyle 1 sene beklemeyi gerektirir.


ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us

Open chat