Terleme Tedavisi – Koltuk Altı Bölgesi

Başta koltuk altı, eller ve ayaklar olmak üzere tüm vücudun aşırı terlemesi ve kişiyi rahatsız etmesi durumuna hiperhidroz denir.

En güvenli, basit ve etkin tedavi seçeneği botoks enjeksiyonudur.

BOTULINUM TOKSİN, ter bezlerini uyaran sinirlerden gelen kimyasal iletileri geçici olarak bloke ederek, aşırı terleme durumunun kontrol altına alınmasına yardım eder.

Ter bezleri kimyasal iletileri almazsa, şiddetli terleme durur.

İşlem 10 dk. kadar sürer. Acısızdır. Etkisi 3. gün başlar ve kişiye göre değişmekle birlikte 8 ay kadar sürer. Bu süre sonunda enjeksiyon tekrarlanır.

Vücudun ısı dengesini koruyabilmesi için terlemek şarttır. Terleme, sağlıklı her insanda olması gereken ve kontrol edilemeyen fizyolojik bir olaydır. Vücuttaki tuz, su ve ısı dengesini sağlayan terleme, toksinlerin atılmasını sağlar.

Terlemek hem görüntü hem de koku bakımından kişiyi zor durumda bırakan bir durumdur.

İnsan vücudunda 5 milyondan fazla ter bezi vardır. Vücutta normalde metrekare başına dakikada 1 mililitre ter salgılanır. Bazı kişilerde bu miktar, 40 katına kadar çıkabilir. Amaç, ter bezlerine gelen aşırı uyarıyı azaltmak yani, sinir iletimini engelleyerek bloke etmektir.

Enjeksiyon, kas içine değil, cilt altına uygulanır. İşlemden sonraki ilk 7 gün içinde etkisi ortaya çıkar ve 4-7 ay boyunca terleme işlevi geçici olarak, tamamen veya kısmen azalır. Anestezik krem ile ağrı kontrolü sağlandıktan sonra, 10 dakikada işlem tamamlanır. Böylece, kişi nispeten ağrısız ve konforlu bir uygulama geçirmesi sağlanmış olur.

Tedavinin etkisi aşırı terleme şikayeti olanlarda 4 ay, normal seviyede terleyen kişilerde ise 7 ayı bulur.

Aşırı terleme sorunu olanlara yılda 2 seans yaptırmaları tavsiye edilir.

Cilt üzerinde enfeksiyon rahatsızlığı olanlar, hamileler, emziren anneler, kas zayıflığı gibi nörolojik hastalıkları olanlar bu uygulamayı yaptırmamalıdır.

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us