Göz Kapağı Estetiği

Gözlerin ruhun aynası olduğu söylenir, gerçekten de tüm duygularımız gözlerimize yansır. Maalesef yılların izlerinden en çok nasibini alan yerlerden biri de gözlerimizdir. Birikmiş göz kapağı derisi sizi yorgun, gençlik ışıltısını kaybetmiş bakışlara mahkum eder ya da hissettiğinizden daha yaşlı görünmenize neden olur.

Göz kapağı estetiği, size yıllarla birlikte kaybolan dinlenmiş, taze görünümünüzü geri vermenin en etkili yoludur. Göz çevresindeki yaşlanma belirtileri söz konusu olduğunda sık karşılaşılan iki problem vardır. Bunlardan ilki, göz kapağının elastikiyetini kaybetmesi ile oluşan kırışıklıklar ve sarkan derinin birbiri üzerine katlanarak birikmesidir. Bu durum hem gözlerin şeklinde deformasyona neden olur hem de yüze yorgun bir görünüm verir. Göz çevresinde sık rastlanan diğer bir yaşlanma belirtisi ise, göz altlarındaki yağların incelen deriyi dışarı doğru iterek bir bombe oluşturmasıdır. Gözaltı torbaları da, aynı göz kapağındaki sarkma gibi yüze yaşlı ve yorgun bir ifade verir.

Göz kapağı estetiği ameliyatında, göz çevresindeki cilt fazlası alınır, gerekiyorsa deri altındaki yağ dokusu kısmen çıkarılarak gözlere daha genç bir görünüm verilir. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen bu ameliyat, iyileşme süreci açısından birçok estetik operasyona göre son derece konforlu ve ağrısız bir müdahaledir. Kesi izleri göz çevresindeki derinin doğal çizgileri içine gizlendiği için, ameliyat sonrasında görünen hiçbir iz kalmaz.

Kazayağı olarak da bilinen göz çevresindeki ince mimik çizgileri ise, her gözünüzü kıstığınızda ya da gülümsediğinizde bu bölgedeki kasların kasılması yüzünden oluşur. Bu yüzden de bu çizgileri hafifletmek için en etkili yol bu kasların gevşemesini sağlayan Botoks enjeksiyonudur. Ayrıca yaşla beraber göz kapağı derisinde ya da göz çevresinde oluşan ince kırışıklıklar için lazer tedavilerinden de yardım alabilirsiniz. Bu tedaviler göz çevresindeki derinin kalitesini düzelterek, bu bölgeye daha genç ve taze bir görünüm verecektir. Unutmayın; estetik müdahalelerde en iyi sonuçlar kombine tedavilerle alınır.

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us