PRP Cilt Gençleştirme

PRP Cilt Gençleştirme

PRP Cilt Gençleştirme kendi kanınla gençleşme tedavisi olarak da bilinen PRP tedavisinde hastadan alınan kan ayrıştırılarak, tekrar cilde enjekte ediliyor. Yabancı bir madde kullanılmadan cildin gençleşmesi sağlanıyor.
PRP yaş ilerlemesi ile oluşan kırışıklık, sivilce, leke gibi izlerin tedavisinde uygulanan bir doku yenileme tedavisi, yüzdeki yorgun yıpranmış ifadeyi yok etmek ve cildi canlandırmak için kullanılan en etkin yöntemlerden biri.

Bu uygulama kendi kanınızın özel işlemlerden geçirilip, akyuvarlarının ve trombositlerinin ayrışması ile elde ediliyor ve aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesidir. PRP ile kandan alınan büyüme faktörleri, doku yenilenmesine destek oluyor yüz, boyun, dekolte ve el üzeri gibi vücut bölgelerindeki cilt kırışıklıklarında. Lekelerin azalmasını, sivilcelerden kalan izlerin yok olmasını, cildin daha gergin, canlı ve parlak görünmesini sağlıyor. PRP’nin deriye esneklik ve parlaklığının tekrar kazandırmasını sağlamak ve koruma amacıyla da uygulanabilir.

Yani PRP’yle damarlarımızda dolaşan sihirli gücü harekete geçiriyoruz diyebiliriz. Seanslar yaklaşık 30 dakika sürer. Ayda bir kez, üç uygulamadan oluşan bu tedavinin sonuçları en erken bir ay sonra kendini göstermeye başlıyor.

Kan Hücreleri İle Leke İzlerinde Azalma
PRP tedavisinde hastadan alınan kan ayrıştırılarak, trombositler tekrar cilde enjekte ediliyor. Böylece yabancı bir madde kullanılmadan cildin gençleşmesi sağlanıyor.
PRP; yaş ilerlemesi ile oluşan kırışıklık, sivilce, leke gibi izlerin tedavisinde uygulanan bir doku yenileme tedavisidir. Kendi kanınızın özel işlemlerden geçirilip, akyuvarlarının ve trombositlerinin ayrışması ile elde ediliyor. PRP ile kandan alınan büyüme faktörleri, doku yenilenmesine destek oluyor ve lekelerin azalmasını, sivilcelerden kalan izlerin yok olmasını, cildin daha gergin, canlı ve parlak görünmesini sağlıyor. PRP’nin amacının güneş ışınları ve yaşlanmayla birlikte ciltte ortaya çıkan kırışıkların azaltılmasını, çöküntülerin giderilmesini, deriye esneklik ve parlaklığının tekrar kazandırılmasını sağlamaktır. Ayda bir kez, üç uygulamadan oluşan bu tedavinin sonuçları en erken bir av sonra kendini göstermeye başlıyor.

Yara iyileşmesinin cildi yaşlanmasıyla nasıl bir ilgisi vardır?

Dokuların güneş ışınları gibi dış etkilerle veya yaşlanma ile gördüğü hasarlar benzerdir. Her iki durumda da yapılan uygulamalar birbirine yakın faydalar sağlar. Platelets Rich Plasma (PRP) uygulamasının yara iyileşmesinde ve deri yaşlanmasını önlemedeki etkisi bu benzerlikten kaynaklanır.

Uygulamanın sonuçları ne kadar süre kalıcı olur?

Plateletlerin salgıladığı 60 değişik büyüme faktöründen sadece birkaçı sentetik olarak elde edilebildiği ve “anti-aging mucizesi” olarak pazarlanan kozmetik ürünlerin bazılarına konulduğu düşünülürse, plateletlerin cildin yaşlanmasını önlemede ne kadar etkili olabileceğini siz hayal edin.

PRP uygulaması, size ait bir doku hasarının yine size ait bir biyolojik materyalle iyileşmesine aracılık eder. Uygulamanın çıkış noktası yara iyileşmesidir, ancak saç mezoterapisi gibi pek çok farklı alanda kullanılmaktadır.

Nasıl Uygulanır?

Kanınız steril tüplerde gözünüzün önünde santrifüj edilir ve elde edilen trombositler hiçbirşeyle temas etmeden, çok küçük iğneciklerle birkaç milimetre cilt derinliğine mezoterapi ve/veya dolgu işleminde olduğu gibi enjekte edilir. Ayrıca maske şeklinde de uygulanabilir.

İşlem yarım saatte tamamlanır ve iki saat sonra makyaj yapabilirsiniz. Sosyal hayatınız kesintiye uğramaz. Dolgu ürünü olmadığı halde çizgi ve kırışıklıkların azalmasını, leke giderici olmadığı halde cildinizin renk tonunun eşitlenmesini, kozmetik ürünü olmadığı halde gözaltı torba ve morlukların azalmasını ve bir saç güçlendirici olmadığı halde -saçlı deriye uygulandığında- saçlarda canlılık ve parlaklığın artmasını sağlar.

Cildin durumuna göre bir kaç haftalık aralarla 3 veya 4 kez yapılır. Gerekirse belirli bir düzende tekrarlanır. Uygulama sonrasında antioksidan özellikli kozmetik ürünlerle desteklenmesi tedaviye katkı sağlayacak.

 

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı-İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu işlemin size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu işlem hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , ,

Geri Bildirim gönder...

ADRES

Head Office

Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 2
No: 61 K:6 Nişantaşı - Şişli / İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :