Burun Rekonstrüksiyonu

Burun Rekonstrüksiyonu

Burun Rekonstrüksiyonu; Burunda doku kaybına neden olan doğumsal problemler, kıkırdakta hasar oluşturan kazalar, yanıklar, cilt kanserleri, çeşitli yaralanmalar sonucu kısmi veya total doku kayıpları nedeni ile oluşan şekil bozukluğu gibi majör nedenlerin gerektirdiği ameliyatlara  burun rekonstrüksiyonu denir.

Eksik dokunun boyut ve özelliğine göre onarım sağlanır. Dokuyu onarmak için diğer sağlıklı dokulardan yararlanılır. Ufak doku kayıplarında, burunun kendi dokuları, daha büyük kayıplarda ise yüzdeki komşu dokular, yani yanaklar ve alın derisi vb. kullanılır.

Burunun tümünü üç boyutlu olarak yeniden oluşturmak gerekiyorsa, içine destek doku (kemik ve kıkırdak) ve astar (mukoza) yerleştirmek gerekir. Kol, bacak, alın veya yanak bölgelerinden alınan yumuşak dokular ile yeniden yapılması ve buruna mikro cerrahi teknikle taşınan radial forearm flap tekniği bunlardan biridir.

Burunu yeniden yapılandırmada kısmi kayıplar söz konusu olduğunda işlevsel ve görüntüsel açıdan %100 oranında, tam kayıplarda ise %50’nin üzerinde bir oranla hasta memnuniyeti sağlanabilmektedir.

Burnun temel desteğini oluşturan kıkırdak yapılar hasar görmüş ise, kaburgalardan alınan kıkırdak veya özel olarak hazırlanmış implantlar ile sorun düzeltilir. Bu ameliyatta en önemli konu doktorun yapmak istediği ameliyatı hastanın kabul edip doktorunun önerilerine harfiyen takip etmesidir.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatın size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Harbiye Mah., Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :

Open chat