Boyun ve Gıdı Estetiği

Boyun ve Gıdı Estetiği

Boyun ve Gıdı Estetiği, çene altındaki bölgenin deformasyonuna yönelik bir operasyondur. Anatomik yapı, yaş alma, yer çekimi etkisi, cildin bollaşması, boyundaki kasların gevşemesi ve yağ dokusunun sarkması sonucu boyun deforme olur. Kilo almaya bağlı olarak birikmenin göründüğü yerlerden birisi de gıdı bölgesidir.
Bazen anatomik yapı nedeniyle zayıf bedenli kişilerde bile bu tatsız görünüm ortaya çıkabilir. Bütün bunlar yüzün ovalliğini bozarak düzensiz yüz hatlarının oluşmasına sebebiyet verir ve kişiyi yaşlı ya da yorgun bir ifadeye mahkum eder. Ayrıca yüz ve vücut sağlıklı ve genç gösterirken, boyun ve gıdının deforme hali genel portre ile uyumsuzluk yaratır.

Alt yüz bölgesi olarak adlandırılan çene ucundan boyuna kadar olan bölge, 90 dereceye yakın bir açı oluşturur. Geçmişte müdahale edilmesi en zor bölgelerden biri olarak kabul edilen boyun, son zamanlarda operasyon tekniklerindeki ilerlemeler sayesinde artık Estetik ve Plastik Cerrahi’nin sevdiği alanlardan biri haline gelmiştir.

Operasyon Seçenekleri:

Boyundaki ve gıdı bölgesindeki yağlanmalar laser liposuction ile rahatlıkla giderilebilmektedir. Sadece yağ birikmesi olan, deri sarkması sınırlı olan kişilerde ideal bir çözüm sunar.

İleri yaşlarda ise, deri ve deri altı dokularının sarkması da bu tatsız duruma eşlik edeceğinden, lazer liposuction tedavide tek başına yeterli olmayabilir. Tüm sarkan yapıları toparlamak gerekir.
Bazen deri gevşekliği çok olmayabilir. Bu durumlarda daha az iz bırakarak kulak arkasından açılan 1-2 cm.lik kesilerle boyun askıya alınır.

Operasyon:

Salt yağ fazlası sorunu olan kişilerde, bu bölgeye lazer liposuction yapmak yeterli olmaktadır. Boyun germe işlemi ise 1-1,5 saat kadar sürer ve hasta bir hafta içinde sosyal hayatına geri döner.

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

ADRES

Head Office

Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 2
No: 61 K:6 Nişantaşı - Şişli / İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :