Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği (Tip plasty )

Burun Ucu Estetiği, burunun başka bir yerine dokunmadan sadece uç kısmındaki kıkırdak dokuya yapılan küçük bir müdahaledir.

Burun ucunun çok sivri, eğik, kalın, sarkık, normalden daha geniş olması gibi durumların tümünde uygulanan çok basit bir operasyondur.

Burun Ucu Estetiği, Burnun uç kısmındaki kıkırdaklar bazı kişilerde birbirinden ayrı ve büyük olabilirler. Tıpta bu duruma Bulböz Burun (Bullbous Nose) adı verilir. Karşıdan bakıldığında burun ucu ortadan ayrışmış gibi efekt verir.

Burun kanatlarının aşırı büyük olması, burun deliklerinin de çok geniş gözükmesine neden olur. Ayrıca burun kanatlarında asimetri varsa, bu operasyonla düzeltilebilmektedir.

Eğer burun ucu aşağı doğru meylediyorsa ve bu eğim normal sınırlarının dışındaysa, hastanın nefes almasında sıkıntıya neden olur. Bu durumda da yine tip plasti en uygun çözümdür.

Burun ucu kıkırdaklarının yeniden şekillendirilme işlemi, açık burun ameliyatı denilen basit bir teknikle yapılır. Yaklaşık olarak 20 ila 25 dakika sürer ve lokal anestezi ile ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Uygun olan hastalarda aynı gün taburcu edilebilir.

Bu teknik burun ve dudak açısını ayarlamak için de en ideal yöntemdir. Alçı ve tampon koymayı bile gerektirmez. Böylece operasyon sonrasında nefes almada hasta sıkıntı yaşamaz. Yüzde morarma olmaz, burunda oluşabilecek ödem de bir kaç gün içerisinde azalır. Operasyondan hemen sonra evinize gidebilir, bir hafta kadar sonra da sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , ,

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us

Open chat