Çene EstetiğiÇene estetiği, küçük olan çeneyi, yüzünün şekli ve boyutlarıyla dengelemek isteyen hastalar için popüler bir cerrahi seçenektir.

Yüz yapısı oranına çeneyi uyumlu hale getirmek uygulanır. Bu işlem için farklı bir takım teknikler kullanılabilir.

Çene Estetiğini Anlamak
Bu işlem çenenin kısa olduğu durumlarda belirli bir uzunluğu sağlamak ve yüz hatlarının geri kalanını dengelemek için kullanılır.

İşlem yapıldıktan sonra yüze daha iyi bir profil kazandırılır.

Dolgu maddeleri ya da yüz germe gibi diğer cerrahi işlemler, çene estetiği için birer tamamlayıcıdır.

Çene Ameliyatları
Bazen üst ve alt çene olmak üzere yüz kemiklerinin gelişimsel nedenlerle ve ya travmaya bağlı olarak anormal biçimde birbirleriyle doğal olmayan bir ilişki içinde olmaları söz konusudur. Bu durumda, ortodontik değerlendirme ve bazı röntgen analizlerini takiben, ortodontik bir tedavi ve sonrasında cerrahi olarak alt ve üst çeneye ilerletme, geriletme, kısaltma veya uzatmaya yönelik girişimler gerekebilir.

Dramatik değişiklikler sağlayabilen bu girişimler, diş dizilimi ile ilgili sorunların çözümünü de sağlar. Çok farklı teknikler ve uygulamaları içeren bu işlemlerden sonra, alt ve üst çenenin bazen bir süre birbirine bağlı tutulması gerekebilir ve bu dönemde sıvıyla beslenme rejimi uygulanır.

Ameliyat Öncesi
Yüzün ayrıntılarına ve çenenin rölatif boyutuna bakılarak yeniden şekillendirme için  implanta ihtiyaç duyulup duyulmadığı belirlenir.

Prosedür
Ameliyat, genel anestezi altında yapılır. Ağız içi veya çene altından küçük bir kesi açılır. Kemik ya da yağ dokusu kullanılabileceği gibi, implant da kullanılabilir. Diğer durumlarda ise kemik düzeltilebilir, yeniden şekillendirilebilir ya da ilerletilebilir.

Ameliyat Sonrası Bakım
Ameliyat sonrasında hastaya, ağrı kesici ilaç verilir ve enfeksiyon riskini minimalize etmek için antibiyotik tedavisi uygulanır. Ayrıca hastaya bir kaç gün yumuşak yiyecekler ve sıvı tüketmesi tavsiye edilir. Hasta genelde 7-10 gün içinde toparlanır ve günlük yaşamına devam edebilir.

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :