Çene Estetiği

Çene Estetiği

Çene estetiği, küçük olan çeneyi, yüzünün şekli ve boyutlarıyla dengelemek isteyen hastalar için popüler bir cerrahi seçenektir.

Yüz yapısı oranına çeneyi uyumlu hale getirmek uygulanır. Bu işlem için farklı bir takım teknikler kullanılabilir.

Çene Estetiğini Anlamak

Bu işlem çenenin kısa olduğu durumlarda belirli bir uzunluğu sağlamak ve yüz hatlarının geri kalanını dengelemek için kullanılır.

İşlem yapıldıktan sonra yüze daha iyi bir profil kazandırılır.

Dolgu maddeleri ya da yüz germe gibi diğer cerrahi işlemler, çene estetiği için birer tamamlayıcıdır.

Çene Ameliyatları

Bazen üst ve alt çene olmak üzere yüz kemiklerinin gelişimsel nedenlerle ve ya travmaya bağlı olarak anormal biçimde birbirleriyle doğal olmayan bir ilişki içinde olmaları söz konusudur. Bu durumda, ortodontik değerlendirme ve bazı röntgen analizlerini takiben, ortodontik bir tedavi ve sonrasında cerrahi olarak alt ve üst çeneye ilerletme, geriletme, kısaltma veya uzatmaya yönelik girişimler gerekebilir.

Dramatik değişiklikler sağlayabilen bu girişimler, diş dizilimi ile ilgili sorunların çözümünü de sağlar.
Çok farklı teknikler ve uygulamaları içeren bu işlemlerden sonra, alt ve üst çenenin bazen bir süre birbirine bağlı tutulması gerekebilir ve bu dönemde sıvıyla beslenme rejimi uygulanır.

Ameliyat Öncesi

Yüzün ayrıntılarına ve çenenin rölatif boyutuna bakılarak yeniden şekillendirme için  implanta ihtiyaç duyulup duyulmadığı belirlenir.

Prosedür

Ameliyat, genel anestezi altında yapılır. Ağız içi veya çene altından küçük bir kesi açılır. Kemik ya da yağ dokusu kullanılabileceği gibi, implant da kullanılabilir. Diğer durumlarda ise kemik düzeltilebilir, yeniden şekillendirilebilir ya da ilerletilebilir.

Ameliyat Sonrası Bakım

Ameliyat sonrasında hastaya, ağrı kesici ilaç verilir ve enfeksiyon riskini minimalize etmek için antibiyotik tedavisi uygulanır. Ayrıca hastaya bir kaç gün yumuşak yiyecekler ve sıvı tüketmesi tavsiye edilir. Hasta genelde 7-10 gün içinde toparlanır ve günlük yaşamına devam edebilir.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından kulak estetiği hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , ,

Geri Bildirim gönder...

ADRES

Head Office

Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 2
No: 61 K:6 Nişantaşı - Şişli / İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :