Dudak Büyütme Dolgusu

Dudak Büyütme Dolgusu

Dudak Büyütme Dolgusu dudak kalınlaştırma işlemi 2 şekilde yapılabilir. Bunlar;

1.YAĞ ENJEKSİYONU (LIPOFILLING)

Kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokularının birtakım işlemlerden geçirildikten sonra tekrar dudaklara enjekte edilmesidir.

Dolgu maddeleri yumuşaklık ve katlanabilirlik özelliğine sahip olmalıdır. Bu nedenle dudak büyültme işlemini kişinin kendi yağıyla yapmak en doğal ve risksiz yöntemdir. işlem 10 dakika sürer ve hastane şartları gerektirir. İşlem sonrası 2-3 hafta kadar dudaklarda belirgin şişlik olur. Enjekte edilen yağın ortalama %25’i hayat boyu dudaklarda kalır. Bu nedenle kalıcı dolgun dudaklara sahip olmak için ortalama 6 ay arayla yapılacak 3 yada 4 seans yapılması gereklidir.

2.HAZIR DOLGU MADDELERİ

Çeşitli dolgu maddesi bulunmaktadır. Tipine göre kalıcılıkları farklılık gösterir.
Uzun süreli dolgular (2-5 yıl) risk teşkili, komplikasyon ihtimalleri yüksek ve sert dokuları nedeniyle doğallıktan uzaktırlar. Bu nedenle genellikle 6-8 ay kalıcılığı olan hyaluronic acid dolgusu tercih edilir.
İşlem anestezik krem uygulandıktan sonra yapılır.

Üst dudakta iki ayrı bölgeye dolgu yapılmaktadır. Bunlardan birincisi volüm verip dudağı dolgunlaştırmak amaçlı vermillion dediğimiz dudağın kırmızı kısmına yapılan büyültme işlemidir. Diğeri ise white mucucutan line dediğimiz dudak kırmızısıyla deri beyazının birleşim çizgisidir. Bu bölgeye dudağı şekillendirmek, silik birleşim çizgisini yükselterek dudakların daha şekilli ve hoş durmasını sağlamak, ayrıca dudağın M şeklini ortaya çıkarmak amacıyla yapılır.

Dudaklar çok inceyse, tek seferde dolgu maddesinin tamamını kullanmak, halk arasında ördek dudak tabir edilen aşırı gergin bir formun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu istenmeyen durumla karşılaşmaması için önce 1 cc’lik dolgu maddesinin yarısı enjekte edilir, kalan yarısını ise 3 hafta sonra yapılır. Bu sayede dudak ani bir şekilde büyümediği için hem daha doğal bir görünüm elde edilir, hemde hastanın sosyal hayatı kesintiye uğramaz.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı-İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu işlemin size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu işlem hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

ADRES

Head Office

Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 2
No: 61 K:6 Nişantaşı - Şişli / İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :