Fraksiyonel CO2 Lazer – Cilt Gençleştirme

Fraksiyonel CO2 Lazer – Cilt Gençleştirme

Fraksiyonel CO2 Lazer – Cilt Gençleştirme uygulamalarında altın değeri taşıyan bir yöntemdir, üstün cilt germe ve yenileme özellikleri nedeniyle sıklıkla tercih edilir.

Akne izleri ve kırışıklık tedavisinde de gelinen son teknolojik nokta olarak değerlendirilmektedir. Tedaviden sonra cilt altında kollajen lifleri kısalır ve bunun sonucunda ciltte gerilme, leke ve pürüzlerde azalma görülür. İnce veya derin kırışıklıklar, ciltteki kaba ve geniş gözenekli görünüm, yaşlılık lekeleri ve yüzeysel renk bozuklukları giderilebilir.

Yara, yanık ve sivilce izleriyle, gebelikten kaynaklanan çatlakları azaltmanın bir yolu Fraksiyonel Co2 Lazer tedavisidir.

İyileşme sürecinin uzunluğu ve işlem görmüş bölgenin tedavi sonrası korunmasının zorluğu gibi nedenler yüzünden eskiden kullanılan deri soyma yöntemleri, hızın ve zamanın çok değerli olduğu şu günlerde değerini kaybetmiştir. Modern tıbbın son mucizesi Fraksiyonel Karbondioksit Lazer yüzünüzü güldürecek, size kendinizi tazelenmiş ve canlı hissettirecek en etkili çözümü sunmaktadır.

Fraksiyonel Co2 Lazer, kullanıldığı bölgede yara oluşturmadan mevcut deformasyonları azaltan ya da yok eden yeni nesil bir lazerdir. Derinin üst ve orta tabakalarına etkili olan yeni bir cilt yenileme yöntemidir.
Temel prensibi; cilde derinlemesine nüfuz edip yıpranmış kollajeni tahrip ederek taze kollajen oluşumunu tetiklemek ve üst derideki kök hücreleri aktif hale getirmek ve böylece genç ve sağlıklı doku oluşumunu başlatmaktır.

Uygulanması ;

10.600 nm dalga boyu ile ciltteki her 1 cm2’lik alana mikron çapında 100 tedavi sütunu açarak, cildin hem üst hem de alt tabakasına etki etmektedir.

Fraksiyonel lazer ışınları cilt üzerinde 120 mikrometre çaplı mikroskobik tedavi alanları oluşturur. Bu da neredeyse bir saç kılının yarısı büyüklüğüne denk gelmektedir. Uygulama sonrasındaki üç aylık süre boyunca da cilt altında yeni kollajen oluşumu devam etmektedir. Bir başka değişle; cilt yenilenirken akne, yara, yanık ve ameliyat izlerini azaltmak mümkün hale gelmektedir.

Tedavi sonrasında aynaya her baktığınızda yıllardır görmeye alışık olduğunuz hoşnutsuzluğun kaybolduğunu ve yerini doğal bir güzelliğe bıraktığını fark edecek, güne taze bir başlangıç yapacaksınız.

Bu tedavide lazer ışığı toplu iğne başından minik noktacıklar halinde ve aralarında mm.lik boşluklar bırakacak şekilde deriye gönderilir. Böylece derinin orta tabakasında yaratılan ısı hasarı ile kollajen üretimi uyarılır ve cilt yenilenme süreci başlar. Lazer ışığı almayan mm.lik sağlam alanlardan gelen hücreler ile deri hızla onarılır. 1-2 hafta içinde iyileşen yeni cilt hücreleri hem sütunlar halindeki boşlukları kapatır hem de daha sıkı ve canlı bir görünüm oluşmasını sağlar.

Uygulama Alanları:

• Her türlü kırışıklıkların tedavisi. (İnce ve derin kırışıklıklarda)
• Gözenekli cilt görünümü tedavisi.
• Güneş lekeleri, yaşlılıktan kaynaklanan lekeler, yüzeysel renk bozuklukları tedavisi.
• Sivilce iz ve lekelerinin (akne skarları) tedavisi.
• Ameliyat izlerinin düzeltilmesi.
• Ağır yaralanmalarda vücudun kendini onarımıyla oluşan kalınlaşmış iz ve dokuların tedavisi. (hipertrofik skar)
• İyileşen yaralarda oluşan sert, kırmızımsı yumruların (keloid) tedavisi.
• Kitlesel cilt lezyonu tedavisi. (Yaşlılık ve et benleri, kist vb.)

Uygulama Sırasında ve Sonrasında:

Uygulama esnasında bazı hastalarda yanma, batma şeklinde rahatsızlık hissi olabilir. Lokal anestetik kremler veya soğuk hava kompresörleriyle bu rahatsızlık hissi kolayca giderilir.
İşlem sonrasında güneş yanığında olduğu gibi, hafif bir kızarıklık ve ödem olabilir. Ciltte oluşan minik kabuklanmalar 1-2 hafta içinde soyularak geriler.

Fraksiyonel CO2 Lazerde tedavi, seanslar halinde yapılır. Şikayetin cinsine göre doktorunuzun belirlediği seans sayısı 2-4 hafta aralıklarla yapılabilir.

Fraksiyonel Co2 lazer sonrası, hafif nemlendiriciler sürülebilir, fakat solaryum seansına girilmemelidir. Ayrıca gün ışığına çıkılmasa bile en az 50 koruma faktörlü güneş koruyucusu kullanılmalıdır. Nadiren de olsa eğer yüzde ödem ya da kızarıklık meydana gelirse buz aküleri ile soğutma işlemi faydalı olabilir.

Fraksiyonel CO2 Lazer sonrası doktorunuzun tavsiye edeceği süre boyunca güneşlenmekten kaçınılmalı ve güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

Lazerlerde görülen yan etkiler, Fraksiyonel Co2 Lazer uygulamalarında da olabilir. Ancak yan etki görülme oranı oldukça düşüktür.

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı-İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu işlemin size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu işlem hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , ,

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us

Open chat