Fraksiyonel CO2 Lazer – Sivilce

Fraksiyonel CO2 Lazer – Sivilce

Fraksiyonel CO2 Lazer – Sivilce ergenlik çağında en sık gözlenen cilt hastalığıdır. Sivilceler yüz cildinde izlere neden olabilir Akne izleri leke veya scar denilen pürüzlü izler şeklinde de olabilir. Özellikle yüzeyden kabarık ve çökük izler önemli derecede sorun oluşturmaktadır. Sivilce iz ve lekelerinin tedavisinde birçok yöntem denenmiştir. Sivilce izlerinde maskeler, kremler, bazı peeling tedavileri yerini son yıllarda lazerle iz tedavileri aldı.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer tedavisi sivilce izleri, sivilce izi tedavilerinde uzunca süredir kullanılmaktadır. Ciltteki suyu hedef alan lazer, cildin tüm katmanlarındaki suyu buharlaştırarak yüzeysel ve kabuklaşma şeklinde cildi soyarak, kalıcı sonuç elde edilmesini sağlar.
Akne izleri tedavisinde de dünya çapında gelinen son nokta olarak biliniyor. Sivilce, leke gibi izlerin tedavisinde uygulanan bir doku yenileme tedavisi. Böylece doku kendini daha hızlı yeniler. Karbondioksit (CO2) Lazer lekelerin azalmasını, sivilcelerden kalan izlerin yok olmasını, cildin daha gergin, canlı ve parlak görünmesini sağlıyor.

Uygulama sonrası ;

Fraksiyonel Co2 lazer uygulandıktan sonra hasarlı cilt alanı kısmen buharlaştırılır. Buharlaşan bu dokunun yerini vücudun ürettiği yeni taze doku alır. Her seansta izler bir miktar azalır. Böylece hasarlı alanın iyileştirmesi gerçekleşir. Tedaviden sonra, cilt altında kollajen lifleri kısalıyor ve bunun sonucunda ciltte gerilme, leke ve pürüzlerde azalma görülüyor.
Ciltteki kaba ve geniş gözenekli görünüm, yaşlılık lekeleri ve yüzeysel renk bozuklukları giderilebiliyor. Kişinin günlük hayatını engelleyici bir yan etkisi yok.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer uygulamasında seans sayısı probleminize göre değişiklik gösteriyor. Bu iyileşme bir ay içinde tamamlanır. Seans aralıkları bir kaç haftada bir yapılırken mevcut probleme göre 3-6 seans önerilebilir.

İşlem, lokal anestezik kremler kullanılarak yapıldığı için ağrı söz konusu değildir fakat sosyal hayatı kabuklanmalar nedeniyle bir kaç gün etkileyebilmektedir.

Uygulama sayesinde cilt çatlakları özellikle de sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz. Ama unutulmaması gereken en önemli şey ise, uygulamanın güneşin etkili olmadığı mevsimlerde (sonbahar ve kış aylarında) yapılması gerektiğidir.

 

 

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı-İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu işlemin size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu işlem hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , ,

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us

Open chat