Fraksiyonel Karbondioksit Lazer

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer

Fraksiyonel karbondioksit lazer, derinin üst ve orta tabakalarına etkili olan yeni bir cilt yenileme yöntemidir. Fraksiyonel lazer tedavisinde, lazer ışığı çok sayıda toplu iğne başından minik noktacıklar halinde mmlik boşluklar bırakacak şekilde deriye gönderilir. Böylece derinin orta tabakasında yaratılan ısı hasarı ile kollajen üretimi uyarılır ve cilt yenilenme süreci başlar. Lazer ışığı almayan mmlik sağlam alanlardan gelen hücreler ile deri hızla onarılır. 1-2 hafta içinde iyileşen yeni cilt, sütunlar halindeki boşlukları kapatırken, yeni cilt hücreleri daha sıkı ve canlı görünüm kazanmasını sağlar.

· Her türlü kırışıklıkların tedavisi. (İnce ve derin kırışıklıklarda)

· Gözenekli cilt görünümü tedavisi.

· Güneş lekeleri, yaşlılıktan kaynaklanan lekeler, yüzeysel renk bozuklukları tedavisi.

· Sivilce iz ve lekelerinin (akne skarları) tedavisi.

· Göz kapağı plak tedavisi.

· Cilt kalınlaşması tedavisi. (Nasır, siğil, kondilom vs..)

· Ağır yaralanmalarda vücudun kendini onarımıyla oluşan kalınlaşmış iz ve dokuların tedavisi (hipertrofik skar).

· İyileşen yaralarda oluşan sert, kırmızımsı yumruların (keloid) tedavisi.

· Kitlesel cilt lezyonu tedavisi. (yaşlılık ve et benleri, kist vb..)

Uygulama Alanları Nelerdir?

Uygulama esnasında bazı hastalarda yanma, batma şeklinde rahatsızlık hissi olabilir. Lokal anestezik kremler veya soğuk hava kompresörleriyle bu rahatsızlık hissi kolayca giderilir. İşlem sonrasında güneş yanığında olduğu gibi, hafif bir kızarıklık ve ödem olabilir. Ciltte oluşan minik kabuklanmalar 1-2 hafta içinde soyularak geriler. CO2 Fraksiyonel Co2 Lazer’de tedavi seanslar halinde yapılır. Şikayetin cinsine göre doktrounuzun belirlediği seans sayısı 2-4 hafta aralıklarla yapılabilir. Fraksiyonel lazer sonrası hafif nemlendiriciler sürülebilir, makyaj yapılabilir, fakat solaryum seansına girilmemelidir. Gün ışığına çıkılmasa bile en az 50 koruma faktörlü güneş koruyucusu sürülmelidir. Nadiren de olsa eğer yüzde ödem yada kızarıklık meydana gelirse, buz aküleri ile soğutma işlemi faydalı olabilir. CO2 Fraksiyonel Lazer sonrası 6-12 ay süre ile güneşlenmekten kaçınılmalı ve güneşten koruyucu kullanılmalıdır.

Lazerlerde görülen yan etkiler Fraksiyonel Co2 Lazer uygulamalarında da olabilir. Ancak yan etki görülme oranı oldukça düşüktür.

Pürüzsüz bir ciltle duru bir güzelliğe sahip olmak hayal değil, bu ve fazlası mümkün.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Cilt Lekeleri ve İzlerinin Tedavisi:

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer, ABD’deki Ulusal Gıda ve İlaç Otoritesi (FDA) tarafından cilt lekeleri ve izlerinin tedavisinde onaylanan ve tavsiye edilen bir yöntemdir. Bu yöntemle lekenin meydana geldiği dokuya ince ayar yöntemi ile işlem uygulanarak -klasik lazerle peeling ve leke giderme yöntemlerine nazaran- çok daha etkili ve kalıcı sonuçlar alınabilmektedir. En sık uygulama alanları cilt lekelerinin (yaş, güneş vb etkisiyle oluşan) ve yaşın ilerlemesi ile ciltte görülen kırışıklıkların tedavisidir. Bunlar kısaca cilt gençleştirme işlemleri olarak da adlandırılırlar. Diğer uygulama alanları içinde sivilce lekeleri, neşter izleri, dövme, ameliyat veya yaralanma sonrası izler, yanık neticesinde deride oluşan lekelenmeler ve izler sayılabilmektedir.

Uygulama  ve Seansları;

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer Tedavisi cildin tüm katmanlarındaki suyu buharlaştırarak etkisini gösterir, yüzeysel ve kabuklaşma şeklinde cildi soyarak kalıcı sonuç elde edilmesini sağlar. Buharlaşan bu dokunun yerini yeni ve daha taze doku alır. Böylece hasarlı alanın iyileşmesi sağlanır, her seansta izler bir miktar azalır. Tedaviyle cilt altında yer alan kolajen lifleri kısalır ve bunun sonucunda ciltte gerilme, leke ve pürüzlerde azalma görülür. Ciltteki kaba ve geniş gözenekli görünüm, yaşlılık lekeleri ve yüzeysel renk bozuklukları giderilebilir.
Fraksiyonel Karbondioksit Lazer uygulamasında seansların süresi ve sayısı tedavi edilen probleme göre değişiklik gösterir. Seanslar 4-6 haftada bir yenilenirken, mevcut probleme göre 3-6 seans önerilebilir. İşlem, lokal anestezik kremler kullanılarak yapıldığı için ağrı çekilen günler söz konusu değildir, ancak kabuklanmalar nedeniyle sosyal hayatı 1-5 gün etkileyebilmektedir.

Diğer lazerlere oranla çok daha derinlere ulaşabilen Fraksiyonel Karbondioksit Lazer, kırışıklık, lekeler ve akne izlerinin tedavisinde mevcut yöntemlerden daha radikal çözümler sunar. Bu lazerin özelliği, cildi soyarken aynı zamanda sıkıştırmasıdır. Bu yöntemle eski lazer sistemlerine kıyasla çok daha hassas bir şekilde istenilen deri tabakalarına ulaşabilme olanağı vardır. Fraksiyonel Co2 Lazer etkisi hafif bir soyma işleminden, daha derin soyma işlemine kadar farklı derinliklere ayarlanabilir. Uygulama sonrası, iyileşme süreci 1 haftaya yakın bir süreyi bulur. Sonrasında ise, güneş koruyucu kremler ve fondöten kullanımı önerilir.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı-İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu işlemin size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu işlem hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

ADRES

Head Office

Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 2
No: 61 K:6 Nişantaşı - Şişli / İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :