Jınekomastı

Jınekomastı

Jinekomasti erkeklerde meme büyümesi olarak bilinir. Bu durum bazı ilaçların kullanımına, hormonlara veya genetik alt yapıya bağlı gelişebilir. Jinekomasti, ergenlik çağında, yaşlılıkta ya da aşırı kilo almaya bağlı olarak yani fizyolojik (bir hastalığa bağlı olmaksızın) olarak görülebilir. Ergenlik çağında, hızlı büyümeyle ortaya çıkan jinekomasti, çoğu kez zamanla geriler. Bu nedenle, bu hastalarda 18 yaşına kadar cerrahi tedaviden kaçınmak gerekir.

Ameliyat, genel anestezi altında gerçekleştirilir ve 2-3 saat kadar sürer. Jinekomastiye karar verilen ve operasyon planlanan hastalarda, vakıaların ağırlığına göre tedavi şekli değişir:

1) Eğer büyüyen meme bezi yumuşak ve yağlı ise sadece liposuction, yani yağ alma ameliyatı yeterli olabilir. Küçük kanüller kullanılarak, yağ dokusu tahliye edilir. Fibrotik doku yoğunsa Vaser-ultrasonik liposuction vb. yöntemler kullanılabilir. Cilt kalitesinin düşük ve meme dokusunun sarkık olduğu durumlarda Lazer Liposuction yöntemi uygulanabilir.

2) Eğer liposuction işleminin yeterli gelmeyeceği düşünülüyorsa (daha büyük göğüslerde) deri-areola birleşim yerinden girilip yağ ve meme dokusu çıkarılır, liposuction da ek olarak uygulanabilir. Bir ay sonra sonuçlar daha gözle görünür hale gelir.

Jinekomasti operasyonu sonrası hasta bir hafta içinde işe dönebilir. Ameliyatın 7. günü dikişler alınır. Meme başında geçici olarak duyu kaybı oluşabilir. Çoğunlukla altı ay içinde bu problem geriler.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı-İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Jinekomasti  ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us