Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı (Abdominoplasti) bir kozmetik cerrahi işlemidir. Daha sıkı ve gergin bir karna sahip olmak için karın duvarındaki yağ dokusu ve ciltteki fazlalıklar alınır, gerekirse kaslara germe dikişleri atılır. Böylece daha düz bir karın görünümü elde edilir.

Kilo kaybı nedeniyle karın derisinde sarkma çatlama ve gevşeme oluşabilir. Birden fazla doğum yapılması, genetik faktörler, aşırı kilo alıp verme gibi sorunlar neticesinde karın bölgesi derisinde ve kaslarında deformasyon oluşabilir.

Abdominoplasti, bir kilo verme operasyonu değildir, vücut hatlarını düzeltme işlemidir.

Karın germe operasyonu hastane koşullarında, genel anestezi altında gerçekleştirilir ve operasyonun genişliğine bağlı olarak 2-3 saat kadar sürer.

Bir kalçadan diğer kalçaya kadar uzanan ve iç çamaşırı altında gizlenebilen, göbeğin 8-10 cm. altında kalan bir kesi hattında çalışılır.

Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Ancak bazı vak’alarda göbek deliği yerini değiştirmek gerekmeyebilir. Ameliyat sonrası hastaya korse giydirilir.

Eğer sigara kullanıyorsanız, operasyondan 4 hafta önce bırakmanız ve ameliyattan 2 hafta sonrasına kadar da içmemeniz daha olumlu sonuç almanızı sağlar.

Ameliyat Sonrasında

Ameliyat sonrasında şişme ve kanamayı azaltması için karnınızın çevresinde baskılı sargı olacaktır. Cildin altına yerleştirilmiş drenler 1-3 gün içerisinde çıkarılır. Bu drenler içeride toplanan sıvıların dışarı atılmasını sağlayarak iyileşmeyi hızlandırır.

Hastanede kalma süresi 1-3 gün arasında değişir. Hasta, günlük hayatına 2-4 hafta sonra dönebilir. İlk 3-6 ay süresince yara izleri pembe-mor arası bir renkte ve sert kıvamda iken, 9 ay ile bir yıllık süre zarfında düzleşerek soluklaşacaktır.

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı-İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatın size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , , ,

ADRES

Head Office

Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 2
No: 61 K:6 Nişantaşı - Şişli / İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :