Kepçe Kulak Düzeltilmesi

Kepçe Kulak Düzeltilmesi

Kepçe Kulak Düzeltilmesi, kulak kepçesinin küçülmesi, boyutu, pozisyonunun düzeltilmesi ve şekil verilmesi için otoplasty ameliyatı yapılır.

Otoplasty, doğuştan kulağın kafatasından tek ya da çift taraflı olarak geniş açıyla ayrılmış veya kulak kıvrımının olmadığı kişilere uygulanan bir ameliyattır. Amaç, kulakları yüz ile dengeli hale getirerek doğal bir görünüme kavuşturmaktır.

Sorun, kulak kıkırdaklarının şekli ile ilgilidir. Kulak kıvrımları tek taraflı ya da çift taraflı olarak yeterince oluşmamış olanlar ve kulak görünümünden mutsuz olanlar bu işlemden fayda görebilir.

Bu ameliyat alay konusu olacak derecede büyük kulaklara sahip çocuklar için özellikle önemlidir. 5 yaş üstündeki ve sağlıklı her insan otoplasty yaptırabilir.

Kepçe kulak ameliyatı, çocuklarda derin sedasyonla (yani uyutularak) veya genel anesteziyle, yetişkinlerde ise lokal anestezi (ya da sedasyon) ile gerçekleştir.

Kulak estetiği ameliyatında, kulak arkasından kesi açılır. Fazla deri ve kıkırdak çıkarılır. Kulaklar başa yeterli oranda yaklaştırıldığında, özel bir dikiş tekniğiyle dikilirler ve böylece kulağın kafatası üzerinde yeni pozisyon alması sağlanmış olur. Operasyon 1-2 saat sürer.

Ameliyat sonrasında sargı ile kulaklar koruma altına alınır ve sargılar bir kaç gün kaldıktan sonra çıkarılır. Sargılar çıkarıldıktan sonra bir baş bandı, iyileşme sırasında kulakların pozisyonunu koruması için kullanılır. İyileşme tamamlandıktan sonra kulak arkasında incecik bir iz kalabilir.

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından kulak estetiği hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us