Lazer Lıposuctıon

Lazer Lıposuctıon

Lazer Liposuction klasik liposuction’dan farklı olarak lazer enerjisi kullanılarak yağ hücrelerini parçalayan ve ikinci bir dalga boyuyla cildin sıkılaşmasını sağlayan bir yöntemdir. Lazer Liposuction’la deride sıkılaştırma uygulaması sonrası toparlanma daha erken ve daha fazla olur. Bu uygulamada, ortalama aspirasyon miktarı, bir buçuk-iki litreyle sınırlıdır. Operasyon yaklaşık bir buçuk, iki saat kadar sürer. Vücut/kitle indeksi ideale yakın, sınırlı bölgelerde yağ fazlalıkları olanlar için önerilir.

Lokal anestezi ve sedasyon altında operasyon yapılabilir, genel anestezi şart değildir. Ameliyat esnasında cilt sıkılaşmasının da oluşması nedeniyle daha az şişlik ve ağrı gelişir, daha kısa süreli korse kullanımı gerektirir; böylece, günlük hayata dönüşün çok daha hızlı olması sağlanır. Boyun, sırt, abdomen, uyluk, diz, kol, karın ve erkeklerde farklı olarak meme bölgesine kolaylıkla uygulanan lazer liposuction estetikte son teknolojik yöntemlerden biridir.

Lazer Lipoliz kanamayı önleyen, kısa sürede iyileşme vaat eden ve bandajlama süresinin kısa olduğu bir vücut şekillendirme işlemidir. Uygulama için yapılan kesi 1-2 mm. boyutunda olduğu için iz problemi hemen hemen olmaz. İşlem sonrası iş veya sosyal hayata daha kısa sürede dönülür ve sonuç 1-2 ay içinde ortaya çıkar.

Lazer lipolizde lazer ışığının kanülden çıktığı bölgedeki fotomekanik etkisi sonucu bu bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğü bozulur.  Ölen yağ dokusu ince bir kanül yardımıyla düşük bir basınçla emilerek dışarı atılır. Fotomekanik etkinin oluştuğu alanın hemen dışındaki alanda, fototermal etki ile bu bölgedeki ince damarlarda pıhtılaşmaya neden olur. Bu etki sonucu işlem sırasında ya da sonrasında kanama engellenerek morarma sınırlandırılmış olur. Fototermal etkinin oluştuğu alanın hemen dışında kalan alanda ise, fotostimülasyon etkisi yaratır. Bu etkinin görüldüğü alanlarda kollajen sentezi uyarılarak yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Bu etki sonucunda uygulama yapılan ciltte belirgin bir toparlanma ve gerilme elde edilmesi amaçlanır.

Uygulama Sonrası;

Uygulama sonrasında bölgeye göre sadece 2 ile 7 günlük bir sürede korse giyilmesi yeterli olur. Ayrıca klasik liposuction metotlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgeler başta olmak üzere tüm vücutta uygulanabilir.

Uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez, ancak hasta ihtiyacından fazla kalori alırsa, kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olabilir. Bu durumda işlemi tekrarlamak gerekir. Bu nedenle hastalara uygulama sonrası spor yapmaları ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmeleri tavsiye edilir.

Üst Bacaklarda ve Dizlerde Lazer Lipoliz

Üst bacaklarda ve dizlerde oluşan yağlanmalar sorun olmaya başladıysa, bunun sebebi hamilelik ya da menopoz gibi hormonsal değişimler olabilir. Yağlar uyluk bölgesinde birikmeye başladığı zaman kalça, uyluk ve üst bacakların kalınlaştığı görülür ve vücut armut biçimi alır.

Bazı kadınların iç ve dış uyluk bölgelerinde fazladan yağ oluşumu, oldukça sık görülen bir durumdur. Bu bazen genetiktir ve yaşa, dengesiz beslenmeye ve egzersiz yapmamaya bağlı olarak günden güne kötüleşir. Uyluk bölgesi gibi sorunlu bölgelerde yağ dokuları fazla sayıda insülin reseptörü içerir; ne kadar çok reseptör, o kadar çok sorun demektir.

Bu yağlar bazen dış bacaklarınızda oluşarak ikinci bir kalça görünümü yaratır ve dar kıyafetler giydiğinizde parçalara bölünmüş gibi görünür. Bazı durumlarda ise, iç bacaklarda toplanan yağlar bacakların birbirine sürtünmesine sebep olarak tahriş ve kızarıklık gibi huzursuzluk veren durumlara yol açarlar. Bu bölgede biriken yağlara karşı ilk savunma, sağlıklı beslenme ve egzersizdir. Bunlara ek olarak küçük yardımlar da alınabilir. Liposuction, uyluk bölgesinde egzersize karşı koyan bölgelerinizdeki yağları eritmek için uygun bir çözümdür. Ama bu bölgedeki cilt yapısı ince olduğundan, sıkılaştırma etkisi de olan lazer liposuction yöntemini seçilebilir. Lazer liposuction, geleneksel liposuction yönteminden farklı olarak vücuttaki kollajen üretimini tetikler ve ilerleyen aylarda cildinizi sıkılaştırır.

Kalça ve üst bacaklar, yağların rulolar halinde toplanmayı sevdikleri yerlerdir. Bu bölgeye geleneksel liposuction ve lazer liposuction birlikte uygulanabilir ve çok iyi sonuçlar alınır. İşlem sonrasında sonucun iyi olması için, özel yapılmış sıkı korse ya da çorap giyilmesi tavsiye edilir.

Bölgesel Uygulamalar ;

Dizler yağın birikebileceği diğer alanlardır. Bu bölgedeki yağ birikimi bacakları oransız, dizleri de şekilsiz gösterir. Genetik eğiliminiz olsa bile uygun bir beslenme ile sabit kiloyu korumak, buradaki istenmeyen yağ oluşumunu engeller. Diz ya da kasık bölgesinden açılan küçük bir kesi ile bu bölgeye de liposuction uygulanabilir (kasıktan yapılan kesi, uyluk bölgesindeki yağların alımını sağladığı gibi, iyileşme sürecinde daha az şiş olmasını sağlar.)

Bu bölge liposuction ile şekillendirilmeye son derece uygundur ama yağ kesecikleri daha küçük olduğu için konturlar belirgin olabilir. Bu yüzden de işlem çok dikkatle uygulanır. Doğru uygulandığında çok iyi sonuçlar alınır ve gözle algılanması zor bir iz kalır. Ama şişlerin inerek kesin sonucu görebilmek için birkaç hafta beklemek gerekir.

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından kulak estetiği hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

Liposuction olacak hastalarımız için hazırladığımız kataloğumuzu aşağıdaki linkten inceleyebilir veya videosunu izleyebilirsiniz.

Liposuction ( Yağ Alma ) Kataloğu

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us