Meme Asimetrisi Düzeltilmesi

Meme Asimetrisi Düzeltilmesi

Meme Asimetrisi Düzeltilmesi iki meme arasında rahatsız edici oranda büyüklük ve/veya şekil farkı olmasına, meme asimetrisi denir. Şunu da akılda bulundurmak gerekir ki vücudumuzda kulak, meme, el, ayak gibi çift organlarda mükemmel bir simetri bulunmaz. Ancak kişiyi rahatsız edecek şiddetteki asimetrileri düzeltmek gerekebilir.

Ameliyat tekniği, asimetrinin şekline göre değişir. İki meme arasında hem büyüklük hem de şekil farkı varsa, meme protezlerinden faydalanılır. Bu durumda ya her iki memeye farklı volümde protez yerleştirilir, ya da büyük memede küçültme işlemi uygulanır.

Silikon protez yerleştirme yöntemi en zararsız, en az iz bırakan metottur. Meme başı kenarı veya meme altında 4 cm uzunluğunda bir iz kalacaktır. Meme büyütme ile diğer memenin aynı olan bir görüntü sağlanmayabilir. Büyük olan memenin küçültülmesinde, meme büyütme ameliyatına göre çok daha fazla iz kalacaktır. Ancak görünüm olarak diğer memeye daha yakın bir sonuç almak mümkün hale gelir.

Meme asimetrisi ameliyatları, kullanılacak anestezi şekli ve ameliyat yöntemlerine göre farklılık gösterir. Ameliyat sonrasında iki memenin tam simetrisi mümkün olmayabilir, az da olsa bir farklılık kalabilir. Aslında bu küçük farklar memelerin daha doğal durmasını sağlayabilir.

Meme başı çevresi çaplarının asimetrisinin düzeltilmesi, lokal anestezi altında yapılabilir. Bu operasyonda normal memenin areola çapı ölçülür ve diğer memenin areolasından bu ölçüye göre deri çıkarılarak simetri yakalanmaya çalışılır.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı-İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Meme Asimetrisi Düzeltilmesi ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us