Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme  bu işlem, hamilelik veya emzirme sonrası ya da yaş ve yer çekimi nedeniyle sarkmış göğüslere daha iyi bir şekil vermek amacıyla yapılır. Meme büyütme operasyonuyla kombine edilebilir. Hedef, meme dokusuna şekil verilerek üzerindeki cildin daha gergin ve dik olmasını sağlamak ve göğüsleri ideal büyüklüğe kavuşturup simetri kazandırmaktır.

Ameliyat süresi 2,5-3 saat kadardır ve genel anestezi altında yapılır. Sarkıklığın derecesine göre değişik şekillerde iz kalabilir. Genellikle meme ucundan altına doğru, düz olarak uzanan lolipop şekeri şeklinde bir iz olur. Bazı durumlarda, meme çok sarkmamış ise, iz sadece meme başı çevresinde (areola) sınırlı kalabilir. Bu izler ortalama bir-iki yılda daha belirsiz, silik bir hale gelecektir.

Ameliyat sonrası iyileşme genellikle hızlı olur. İlk pansumanınız hastaneden çıkmadan yapılıp, meme üzerine sutyene benzer bir sargı uygulanır. Pansuman 2 gün sonra kontrol edilir. 7 gün sonra da sargılar açılır ve eğer varsa dikişler de alınır. Ameliyat sonrasında 6 hafta boyunca göğüsleri desteklemek amacıyla özel bir sutyen kullanılır. Operasyondan yaklaşık bir hafta sonra, hasta kendisini yormayacak şekilde yürüyüşlere çıkabilir ve işe başlayabilir. 4 ila 6 hafta arasında iyileşme tamamlanmış olur. Yaklaşık 6 ay içinde de ameliyat izleri hafifler ve göğüslerin şekli tam oturarak son halini almış olur.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı-İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Meme Dikleştirme ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , ,

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us

Open chat