Meme Küçültme

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatları kişinin anatomisine uygun olmayan büyük göğüslere uygulanan bir operasyondur. Bu operasyonla hem fazla ağırlıktan kurtulmak mümkün olur, hem de ideal meme görünümü-simetrisi yakalanmış olur. Böylece, fiziksel aktivitelerin daha kolay yapılması, meme ağırlığından dolayı sırt, bel, boyun ağrısı çekenlerin bu ağrılardan kurtulması, yani kısacası hastanın yaşam kalitesinin yükselmesi sağlanır.

Büyük göğüsler, omuzlarda sutyen askılarının iz yapmasına, göğüs altı kıvrımında döküntü olmasına sebebiyet verir ayrıca boyun ve sırt ağrılarına neden olur.

Bu işlem sırasında cilt, yağ ve meme dokusu kaldırılarak meme yeniden şekillendirilir.

Göğüs küçültme ameliyatları belli tekniklerle ve planlamalar doğrultusunda yapılırlar. Doku çıkartılması işlemi klasik olarak dokulara müdahale edilmesi ile yapılabileceği gibi, kimi sınırlı vak’alarda liposuction işlemi ile birlikte de yapılabilmektedir.

Ameliyat esnasında meme dokusu küçültülürken doku fazlası nedeni ile meydana gelen sarkıklık da toparlanır.

Çok büyük ya da sarkık göğüslü hastalarda, ‘Ters T’ şeklinde ‘insizyon’ (kesi hattı) memenin altındaki kıvrım boyunca da uzayabilir. İnsizyon areolayı çevreler, aşağı uzanır ve meme gerisindeki doğal hattı takip eder. Fazla olan meme dokusu, yağ dokusu ve deri çıkarılır, meme başı ve areola yeni yerine, yukarı taşınır. Böylece memenin yeni hatları şekillendirilir.

Çok büyük memelere yapılan operasyonlar, hastanın fonksiyonel ihtiyaçlarına karşılık vermesi nedeniyle estetik bir ameliyat statüsünde değerlendirilmez.

Bu ameliyatta ne tür anestezi yapılır?

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık olarak 3-4 saat sürer. Ağrı minimaldir. Kol hareketlerinde bir süreliğine kısıtlama olabilir.

Operasyon sırasında, çoğunlukla ilk 1-2 günde birikebilecek kan ve sıvıları dışarı atmak için, her iki memeye dren adı verilen küçük tüpçükler yerleştirilir. Drenler operasyon sonrası 24 ila 72 saat içinde alınır. Göğüsler üzerine sutyene benzer sargı uygulanır veya cerrahi sutyen giydirilir. Hastalar 5 günde normal hayatlarına dönebilmekte, 12 günde dikişler kaynamaktadır.

Ameliyat sonrası doku şişmesi nedeniyle meme başı ve meme derisinde bir miktar his kaybı gelişebilir. Bu durum genellikle 6 hafta içinde kaybolur. Bazı hastalarda bu his kaybı 1 yıl veya daha uzun da sürebilir. Nadiren de, kalıcı olabilir.

Operasyon sonrasında göğüsler daha küçük, daha hafif ve daha sıkı bir hale gelirler. Hasta daha güzel şekle sahip, daha küçük ve vücuduyla orantılı göğüslere kavuşmuş olur. Böylece fazla ağırlıklardan kurtulan bayanlar, daha konforlu bir yaşam sürerler.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı-İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Meme küçültme ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , ,

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us

Open chat