Mini Karın Germe

Mini Karın Germe

Mini karın germe ameliyatına göre çok daha sınırlı bir ameliyattır. Mini karın germe, kasık üstüne açılan daha küçük bir kesi ile yapılmaktadır. Bu ameliyat, göbek deliğinin alt kısmında cilt sarkması olan ve sezeryan izinin üstünden biriken fazlalıkları olan hastalar için uygundur.

Operasyon, göbek arası ile kasık üstü bölgesinde yapılmaktadır.
Göbek deliğine dokunulmaz, karın  bölgesi gerilip dikiş atıldıktan sonra, göbek deliği biraz aşağı çekilmiş görünmektedir.

Mini karın germe ameliyatı, yapılacak müdahaleye göre lokal anestezi veya genel anestezi altında 1-2 saat arası sürmektedir.

Bu ameliyatta sadece kasıktan geçen kısa bir iz olur. Mini karın germe ameliyatı liposuction başta olmak üzere, farklı operasyonlarla da kombine edilebilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme

Karın germe ameliyatı sonrası, deri altında kan toplanması (hematom), enfeksiyon, yara yeri problemleri nadir fakat olası komplikasyonlardandır. Bu olumsuz ihtimallere karşı alınacak önlemler ise şöyle sıralanabilir;

Opere edilen bölgeye mutlaka diren konulur,

Antibiyotik tedavisi uygulanır,

Yara alanı için uygun pansuman ve destekleyici ilaçlar ile (yara izini düzelten jeller) masaj uygulamalarıdır.

Operasyon sonrası ameliyathaneden özel bir korse ile çıkılır ve bu korse 3 hafta kullanılır. Genelde hastanede 1-2 gün kalınması yeterlidir. Ameliyat sonrasında gerginlik ve hassasiyet 1-2 gün hissedilir. 3. günün sonunda gerginlik hissi azalır. 5-6 gün sonra sosyal ve iş yaşantınıza dönebilir, 6-8 hafta sonrası her türlü spor aktivitesini yapabilirsiniz.

İzler ilerleyen zaman içince azalmaya devam eder ve soluklaşır.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı-İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatın size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , ,

ADRES

Head Office

Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 2
No: 61 K:6 Nişantaşı - Şişli / İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :