Mini Yüz Germe

Yüz gençleştirmede, yüz germe ameliyatları oldukça sadeleştirilmiş durumda.
Tüm yüzü ameliyat etmek yerine sadece alt yüz, yanaklar ve gıdıyı başarıyla toparlamak mümkündür.
Mini yüz germe tekniği, klasik yüz germe ameliyatına göre daha az kesi yapılarak hızlı iyileşme sağlayan bir tekniktir. 
Boynun sarkmasından ziyade, yanağın sarktığı durumlarda uygulanan, çok yerde kesi açmayı gerektirmeyen, sadece derinin gerdirildiği bir yöntem olan mini yüz germe, yüzdeki sarkma ve yaşlanma belirtilerinin çok ileri düzeye gelmeden daha erken yaşlarda (örneğin 40-50 yaş aralığında) yapılması tavsiye edilir.

Mini Face-Lifting, esnasında sınırlı bir alanda yüz cildini kaldırılığı için, kesileri daha ufaktır ve yüz adale kesilmeden teyel dikişleriyle toplanır, ameliyat süresi kısadır. Bu nedenle kanama, yüzde olmaz, şişlik ise minimaldir.

Mini yüz germe operasyonunda kulak memesinin önünden başlayan, kulak içi kısmına gizlenen ve yukarıya saçlı deriye uzanan 5-7 cm.’lik bir kesi yapılır.

Cilt altında sarkmış olan yüzün yağ yastıkçıklar ve yumuşak dokular, dikişlerin yardımı ile yukarıya, olması gereken yere konumlanır.

operasyon esnasında kaldırılan yüz cildi, yana doğru değil de, yukarıya doğru çekilir ve çok az fazla deri alınır. Yanak ve alt çenedeki sarkmalar düzeltilir, elmacık kemikleri üzerindeki yağ dokuları toparlanır, burun kenarındaki olukların derinliği azaltılır.

Ameliyat ortalama 2.5 saat süren, genellikle genel anestezi altında, göz torbaları alınması, kaş kaldırma veya yüze yağ enjeksiyonu gibi kombine işlemlerle birlikte gerçekleştirilebilir.

Ameliyat sonrasında  morluk ve şişlik çok sınırlıdır. Yaş henüz genç olduğundan, mini yüz germede toparlanma ve dikişlerin iyileşmesi daha kolay ve kısadır. Ameliyat sonrası yüz görünümünde elde edilen gençleşme çevre tarafından daha doğal karşılanır. Bu yöntemle kişinin yüz özellikleri değişmez, sadece daha genç bir görünüm kazanır.

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

St.Jordan Mijalkov ул.62
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :