Mini Yüz Germe

Mini Yüz Germe

Mini Yüz germe, yüz gençleştirmede ve yüz germe ameliyatları oldukça sadeleştirilmiş durumda. Tüm yüzü ameliyat etmek yerine sadece alt yüz, yanaklar ve gıdıyı başarıyla toparlamak mümkündür.
Mini yüz germe tekniği, klasik yüz germe ameliyatına göre daha az kesi yapılarak hızlı iyileşme sağlayan bir tekniktir.
Boynun sarkmasından ziyade, yanağın sarktığı durumlarda uygulanan, çok yerde kesi açmayı gerektirmeyen, sadece derinin gerdirildiği bir yöntem olan mini yüz germe, yüzdeki sarkma ve yaşlanma belirtilerinin çok ileri düzeye gelmeden daha erken yaşlarda (örneğin 40-50 yaş aralığında) yapılması tavsiye edilir.

Mini Face-Lifting, esnasında sınırlı bir alanda yüz cildini kaldırılığı için, kesileri daha ufaktır ve yüz adale kesilmeden teyel dikişleriyle toplanır, ameliyat süresi kısadır. Bu nedenle kanama, yüzde olmaz, şişlik ise minimaldir.

Mini yüz germe operasyonunda kulak memesinin önünden başlayan, kulak içi kısmına gizlenen ve yukarıya saçlı deriye uzanan 5-7 cm.’lik bir kesi yapılır.

Cilt altında sarkmış olan yüzün yağ yastıkçıklar ve yumuşak dokular, dikişlerin yardımı ile yukarıya, olması gereken yere konumlanır.

Operasyon esnasında kaldırılan yüz cildi, yana doğru değil de, yukarıya doğru çekilir ve çok az fazla deri alınır. Yanak ve alt çenedeki sarkmalar düzeltilir, elmacık kemikleri üzerindeki yağ dokuları toparlanır, burun kenarındaki olukların derinliği azaltılır.

Ameliyat ortalama 2.5 saat süren, genellikle genel anestezi altında, göz torbaları alınması, kaş kaldırma veya yüze yağ enjeksiyonu gibi kombine işlemlerle birlikte gerçekleştirilebilir.

Ameliyat sonrasında  morluk ve şişlik çok sınırlıdır. Yaş henüz genç olduğundan, mini yüz germede toparlanma ve dikişlerin iyileşmesi daha kolay ve kısadır. Ameliyat sonrası yüz görünümünde elde edilen gençleşme çevre tarafından daha doğal karşılanır. Bu yöntemle kişinin yüz özellikleri değişmez, sadece daha genç bir görünüm kazanır.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , ,

Geri Bildirim gönder...

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us

Open chat