Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç nakli (ekimi, transplantasyonu vb.) özellikle erkekler arasında en sık yapılan estetik müdahalelerden birisidir. Saç kaybı 50 yaşındaki her iki kişiden birini etkileyen bir sorundur. Erkeklerde kadınlara göre çok daha yaygındır. Ne yazık ki günümüzde bilimsel geçerliliği kanıtlanmış yöntemler dışında etkili ciddi bir çözüm bulunamamıştır.

Saç dökülmesinin diğer nedenleri ise geçirilmiş cerrahi müdahaleler, çeşitli cilt hastalıkları, kazalar vb. nedenler olabilir. Aslında bu problemden kurtulmak mümkündür. Günümüzde saç dökülmesini ilaç tedavisi ile yavaşlatmak ve dökülen kısımların saç transplantasyonu (saç ekimi) yöntemiyle doğal bir şekilde tekrar yerine konması mümkündür. Eski yoğunluğa kavuşmak her hangi bir teknikle mümkün değildir ancak toplum tarafından kabul edilir bir görünüme kavuşmak mümkündür.

Nakil işleminde, ensede iki kulak arasından sık, sağlıklı ve dökülmeyen saç kökleri cerrahi yöntemle alınarak, micro greftlere yani tekli, ikili saç köklerine ayrılır. Tamamen açılmış ya da seyrelmiş alanlarda cildin altına doğru toplu iğne başı büyüklüğünde ve saçın çıkış yönünde ince kanallar açılarak, içlerine saç kökleri yerleştilir. Kökler canlı olduğu için ekim yapılan yerde, ense üzerinde nasıl uzuyorsa, ayni şekilde uzarlar.

Uzmanlaşmış ekip tarafından gerçekleştirilen işlem, yaklaşık 7 saat sürer.

Lokal anestezi ile tamamen ağrısız gerçekleştirilir. Herhangi bir yan etkisi yoktur.

Saç Ekimi Nedir?

Saçlarda seyrelmenin ya da dökülmenin olduğu bölgelere, daha sık olan bölgelerden alınan saç köklerinin nakledilmesi işlemine saç ekimi denir. Saç ekimi işlemi, erkek tipi kelliğe çözüm olabildiği gibi, cerrahi müdahaleler, travmalar ya da yanıklar sonrasında oluşan saç kaybına da çözüm olmaktadır.

20’li yaşlardan itibaren erkeklerde hormon yapısının belirlenmesiyle, birlikte saç karakteri de belli olur. 20–22 yaşını doldurmuş verici alanı yeterli, ileri derecede saç dökülmesi olan sağlıklı erkeklerin çoğu saç nakli için uygundur.

Köklerin çoğu ikili ya da üçlü gruplar halindedir, bunlara saç ünitesi denir. Ünitelerin %15’i dörtlü ya da beşli gruplar halindedir ve %15’i de tek olarak çıkmaktadır. Operatör, her bir üniteyi saçsız alana naklederek mümkün olan en doğal sonucu elde etmeye çalışır.

Ekim sonrasında 3.gün saçlar özel bir şampuanla yıkanır. Saç nakli sonrasında deride yaklaşık 7–10 gün süren ince kabuklanmalar oluşur. Bu ince kabuklar her gün yıkandıkça biraz daha temizlenerek on gün sonra tamamen kaybolur.

Ekilen saçlar 1 ay sonra dökülür ve 3-6 ay sonra yeniden çıkar. Ancak kesin sonuçlar için 6-12 ay beklemek gerekebilir.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından kulak estetiği hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , ,

ADRES

Head Office

Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 2
No: 61 K:6 Nişantaşı - Şişli / İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :