Sekonder Rinoplasti

Sekonder Rinoplasti

Sekonder Rhinoplasti burun yüzde en çok göze çarpan organdır. Aynı zamanda nefes ve koku almamızı sağladığından yaşamsal bir öneme de sahiptir. Estetik burun ameliyatı, burun şeklinin yüze uyumlu hale getirilmesinin yanı sıra, rahat nefes alma gibi hayati ihtiyaçların da karşılandığı bir operasyondur. Amaç, burnun yüzün ölçülerine uyan ve doğal görünen bir yapıya kavuşmasını sağlamaktır.

Burun şeklen küçültülebilir, büyütülebilir, formu değiştirilebilir, konturü yenilenebilir ve burnun kemik yapısıyla oynanarak daha kavisli bir hava kazandırılabilir. Burun şekillendirme ameliyatı anlamına gelen rinoplasti, doğuştan ya da travma sonrası oluşan deformasyon ve fonksiyon bozukluklarını estetik müdahale ile ortadan kaldıran bir ameliyattır.

Sekonder Rhinoplasti ilk ameliyattan beklenen sonucun alınamaması ya da nefes alma sorununun devam ettiği vb. durumlarda, komplikasyonların ve deformasmanun düzeltilmesi için veya revizyon amaçlı uygulanır.

İkinci ameliyatın yapılmasında aceleci davranmamak ve ani karar vermemek gerekir. Öncelikle dokuların rahat çalışılabilir hale gelmesini beklemek daha doğrudur. İlk ameliyatın sonucunda oluşan yaraların iyileşme süreci, yaklaşık olarak 6 ay ile 1 yıldır. Bu sürenin sonunda ortaya çıkan durum hala memnuniyetsizlik yaratıyorsa, probleme göre sekonder rinoplasti uygulanması yapılır.

Sekonder Rhinoplasti işlemi burun ucunu düzeltmek ya da kıkırdak ilavesi yapmak için açık cerrahi, gövdedeki bir sorunu düzeltilecekse ve ya burun sırtına müdahale edilecekse kapalı teknik tercih edilir.

Sekonder rinoplastide üç aydan sonra bunun şeklini alır, bir yıl içinde ise tam iyileşme görülür.

 

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us