Tam Yüz Germe

Tam Yüz Germe

Tam Yüz Germe, yıllar geçtikçe hem yaşın ilerlemesi, hem de yer çekiminin etkisiyle yüzde sarkma oluşabilir. Buna bir de güneş hasarı gibi dış etkenleri ekleyin.

Burun ve ağız arasında derin çizgiler oluşmuş, çene hattı gevşek ve sarkık hale gelmiş, boyunda yağ birikmesi ve katlanması olmuşsa, yüz germe operasyonu sizin için en uygun seçenektir.
Hastaların en rahatsız oldukları alan, genellikle “kukla çizgileri” olarak adlandırılan, ağız ve çene köşelerindeki derin kırışıklık ve sarkıklığın oluştuğu alandır. Bu duruma genellikle, çene ve boyunda “hindi boynu/turkey neck” adı verilen görünüm de eşlik eder.

Yüz germe işlemi, yaşlanma sürecini engelleyemez ama, yaşlılığın yüzde yarattığı olumsuz etkilerin çoğunu silebilir.

Yüz germe ameliyatında sarkmış deri dokusu alınır ve gergin bir hale getirilir; aynı zamanda deri altı destek dokuları ve kaslara da germe işlemi uygulanır.

Çene hattı, yanaklar ve elmacık kemikleri belirginleşirken, boyun konturü eski görünümüne kavuşur. Bugün yapılan yüz germe ameliyatları, genelde yüz ile boyun bölgesindeki kasların sıkılaşmasını sağlayan farklı tekniklerle kombine edilir. Eğer gerekiyorsa, çene altındaki fazla yağın liposuction tekniği ile alınması, yüz ovaline daha genç ve taze bir görünüm verecektir.

Yüz germe ameliyatı, alın germe, göz kapağı estetiği ya da burun estetiği gibi operasyonlar ile birlikte yapılabilir. Böylece çok daha etkili sonuçlar ortaya çıkar. Son yıllarda popülaritesi giderek artan bu yenilikçi yaklaşım, üst yanaklara yapılan yağ ya da dolgu maddesi enjeksiyonu ile, yüzde kaybolan hacmi ve gençlik üçgenini yeniden yaratmayı hedefler.

Yüz Germe Ameliyatı Hastaları;
Yüz germe ameliyatı, yüz ve boyunda sarkma şikayeti olan, deri elastikiyeti yerinde olan, iyi ve güçlü şekilli yüz kemik yapısına sahip herkese uygulanabilir. Yüz germe ameliyatı uygulanan hastaların çoğu 50 ile 60 yaşları arasında (olmasına rağmen), daha genç veya ileri yaştaki insanlara da rahatlıkla yapılabilir.

Amaç;
Daha net tanımlanmış bir çene hattı ile, belirginleşmiş bir yüz-boyun görünümü, kişiye dinlenmiş ve daha genç bir ifade verir.

Ameliyatın Planlanması;

Yüz germe ameliyatları, kişiye özel planlanır.
Muayene esnasında tüm yüz dikkatlice incelendikten sonra, işlemin hangi şikayetler için istendiği, amaç ve beklentiler hakkında görüşler alınır.

Yüz Germe İşlemleri;
Yüz germe operasyonu hastane şartlarında yapılmaktadır. Değişik anestezi tipleriyle yapılması mümkündür (lokal anestezi ile beraber sedasyon veya genel anestezi ile de yapılabilir.)

Günümüzde bu işlem en fazla 2-3 saat içinde yapılabilir ve hasta 1 gün sonra taburcu edilir.

Bu işlem sırasında, kulakların ön ve arka kenarlarındaki doğal kıvrımlara birer kesi açılır. Cilt dikkatli bir şekilde kaldırılır ve yüzün destek yapısı gerginleştirilir. Daha sonra deri yeniden konumlandırılır. Genellikle ameliyatta boyun-çene altından yağ da alınır ve gerilir.

Yüz germe ameliyatlarında bandaj 3-4 gün sonra çıkartılır. Hastalarda 4-6 gün boyunca şişlikler olabilir. Bu işlem diğer yüz gençleştirme işlemlerinin yanı sıra, lazer ile cilt yenileme uygulaması ile de kombine edilebilir.

Destekleyici Tedaviler;
Botoks ve Fraksiyonel Co2 Lazer+PRP

Lipotransfer ve ameliyatsız cilt germe işlemleri (Thermage ve/veya Ulthera)

Göz kapağı estetiği ve alna yağ enjeksiyonu

Rinoplasti (Burun Estetiği)

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us