Terleme Tedavisi – El ve Ayak Botox

Terleme Tedavisi – El ve Ayak Botox

Terleme Tedavisi – El ve Ayak Botox Clostridium Botulinum toksininden elde edilen botoks çok geniş bir alanda kullanılmaktadır (kırışıklık, terleme, migren tedavileri vb).

En çok uygulanan alanlar el avuç içi, ayak tabanı ve  koltuk altıdır. Botoks, ter bezlerine giden sinir uyarısını engelleyerek salgılamayı azaltır.

Bu tedavi, aşırı terleme ve buna bağlı ter kokusu şikayeti yaşayan kişilerde olumlu sonuçlar vermektedir.

Terleme, sağlıklı insanlarda olması gereken ve vücudun ısı, su ve tuz dengesini sağlayan fizyolojik bir olaydır. Vücudumuzun %65’i sudan oluştuğu için terleme, metabolizmamızın sağlıklı çalışıyor olduğunun göstergesidir. Terleme ile günde 500 cc civarında sıvı kaybedilebilir. Ancak bazı kişilerde aşırı terleme, özellikle de ter bezlerinin yoğun olduğu bölgelerde büyük probleme neden olur. Hem görüntü hem de kötü koku nedeniyle özel, sosyal ve iş hayatı olumsuz yönde etkilenebilir.

Doğal bir zehir olan ve seyreltilerek kullanılan botulinum toksini, ter bezlerini çalıştıran sinirlerde felç etkisi yaratarak aşırı terlemeyi durdurur (ya da yavaşlatır).
Uygulama, yaklaşık 10-20 dakika kadar sürer. Lokal anestezik krem uygulandıktan sonra el içi (ayası) veya ayak tabanına ilaç enjekte edilir.

İşlemin etkisi, uygulanmadan sonraki ilk 7 gün içinde ortaya çıkar ve bu etki 3-9 ay arasında, genel olarak ise ortalama 6 ay kadar devam eder (kişisel özellikler süreyi ileri ya da geri alabilir).

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı-İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu işlemin size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu işlem hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , , , ,

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us

Open chat