Yanak Estetiği

Yanak Estetiği

Yanak Estetiği yanaklar yüzün estetik ünitelerinden birisidir. Bu bölgenin estetik yapısı temel olarak burun, çene ve elmacık kemikleri ile şekillenir. Yanak estetiğinde, elmacık kemikleri ve yanağın yumuşak doku kitlesine girişim yapılır.

Bazı kişilerde yanaklar gereğinden fazla düz ve çökük, bazılarında ise gereğinden fazla dolgun ve şişkindir ki, her iki durum da şikayete neden olabilir. Genç yaşlarda dolgun ve diri olan yanaklar, yılların etkisiyle daha çökük ve sarkık hale gelir.

Yukarıda da belirtildiği gibi yanak bölgesine yapılan girişimlerden bir kısmı elmacık kemiğini kapsar. Bu kemik, şikayetin şekline göre küçültülebilir veya daha belirgin hale getirilebilir. Çene kemiğinde olduğu gibi elmacık kemiği için de hazırlanan ve istendiği gibi şekil verilerek kullanılan özel protezler vardır. Çıkık, dolgun elmacık ve çene kemiklerinin protezler yardımıyla elde edilmesi, yüz estetiğinde ideal oranların yakalanması açısından çok iyi sonuçlar verebilir.

Diğer müdahale şekli ise yumuşak dokuyu kapsar. Kişinin yanakları gereğinden fazla belirginse, yanağın ortasından az miktarda yağ dokusu alınması, yüzde hemen ve çok etkili bir değişim yaratır. Böylece elmacık kemiklerinin ve çenenin daha da belirginleşmesi sağlanırken, yumuşak kısımda kulak ön bölgesinden başlayarak ağız köşesine doğru bir çukurlaşma elde edilir.

Elmacık kemiği çıkıntılarının olduğu bölge kişinin kendisinden alınan ya da hyalüronik asit gibi dışarıdan verilen dolgular ile desteklenebilir.

Yanak çöküklüğü ve ya sarkması ileri seviyede ise, (ve genç hastalarda) küçük kesiler açılarak (ve bazen endoskopinin de desteğiyle) tedavi sağlanabilir.

Daha ileri yaşlarda, klasik yüz germe gibi daha geniş kapsamlı operasyonlar gerekebilir.

Yüz estetiğinde daha ciddi bir gençleşme istenirse, kalıcı ve radikal bir işlem yapmak gerekir. Bu da anatomik yapıya uygun protezlerle mümkün olur.

Protez kullanılabilir mi?

Konsültasyon sırasında kullanılacak implant kararlaştırılır. Lokal anestezi altında ağız içinden girilerek yerleştirilir ve hastanede kalmayı gerektirmez. İşlem kısa sürer ve iyileşme hızlıdır.

Yüzde hafif şişme olabilir, bu durum birkaç gün içinde kaybolur. 1-2 gün içinde günlük yaşamına dönebilir.

İmplant uygulamasından sonra 3-4 hafta kadar yüzün darbelerden uzak tutulması şarttır.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından kulak estetiği hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

ADRES

Head Office

Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 2
No: 61 K:6 Nişantaşı - Şişli / İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :