Yüz ve Boyun Germe

Yüz ve Boyun Germe

Yüz ve Boyun germe ameliyatı, yaşlanmayla bollaşan yüz derisinin, uygun yerlerden kesi açılarak yüzün yan taraflarından arkaya-yukarı doğru gerilmesi ve fazlalıkların alındıktan sonra, tekrar dikilmesi işlemidir.

Ameliyat izi saçlı deri içinden başlar, kulak hizasında kulağın önüne geçer, sonra aşağıda tekrar saçlı deri içine girer. Kulak önünde kalan bölümü ameliyat sonrasında görülebilecek yegane kısmıdır. Bu nedenle çok ince dikişlerle dikilerek çok az iz kalması amaçlanır.

Yüz germe işlemi tek başına veya alın germe, göz kapağı cerrahisi ya da burun ameliyatları gibi diğer ameliyatlarla kombine edilebilir.

Yüz germe işlemine en çok cildi sarkmaya başlamış, derisi elastik ve kemikleri güçlü olan hastalar ihtiyaç duyarlar.

Ameliyat, yapılacak olan cerrahi tekniğe göre 3-5 saat civarında sürer. Genel anesteziyle yapılabildiği gibi, bazı özel durumlar yada hastanın isteğiyle disosiyatif anestezi (tam narkoz vermeden sakinleştirici yapılarak) gerçekleştirilebilir.
Cerrahi işlem sonrası önemli bir sıkıntı olmaz; olursa, reçetede yazılı ağrı kesici ile azaltılabilir.

Ciltteki bir miktar hissizlik oldukça normaldir; birkaç hafta veya ayda geçecektir. Hastaların çoğu 10 gün ile 2 hafta arasında işine dönebilmektedir.

Sonuç olarak, aynaya bakıldığında 7-10 yaş arasında genç bir görüntü elde edilir. Bu da kendinize olan güveninizi tazeler.

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us