Alın ve Kaş Estetiği

Alın ve Kaş Estetiği

Alın ve Kaş Estetiği ideal kaşta kaş ortası kalkık, dış kısmı ise gözün dış köşesinin bittiği yerde olmalı, kaşın iç kısmı ise burnun üst yan çizgisinde olmalıdır. Gözün dış köşesi ile göz yuvarlağı arasındaki çizginin tam ortasının üstü kaşın en yüksek olduğu bölgedir.

Kaşlar yaşın ilerlemesiyle dokularda oluşan gevşeme ve yer çekimi etkisiyle ile birlikte normal pozisyonunu kaybederek sarkabilir. Kaş düşüklüğü, yorgun ve üzgün bir yüz ifadeye neden olur.

Tümör ya da yüz felci gibi nedenlerle kaşlar normal görünümünü kaybedebilir. Bazı ileri durumlarda ise görüş alanını engelleyecek derecede sarkma olabilir. Bu durumda kaşlara şekil vermenin en kalıcı yolu, kaş kaldırma operasyonlarıdır.

Kaş kaldırma estetiği, ‘askı yöntemi’ ve ‘endoskopik yöntem’ olarak iki şekilde yapılır.
Askı yöntemi daha basit bir operasyon olmakla birlikte, etkinlik ve kalıcılık açısından yetersiz kalabilir. Endoskopik yöntemde ise, saçların arasından açılan kesiden girilir ve altındaki dokular yukarıya kaldırılır. Etkili ve kalıcılığı olan yöntem, endoskopik yöntemdir.

Kaş kaldırma işlemi genellikle göz kapağı ve alın germe ameliyatı ile birlikte, ya da tek başına uygulanabilir.

Kaşlarda sarkma veya düşüklük söz konusu olan hastalarda, alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir.

Kaşlarda herhangi bir sarkma söz konusu olmayıp, sadece dış kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe işlemine gerek yoktur.

Genel anestezi altında yapılan kaş kaldırma operasyonlarında, hasta ertesi gün taburcu edilebilmektedir. Göz çevresindeki morluk ve şişlikler birkaç gün içinde geçmekte ve hasta ortalama bir hafta sonra gündelik hayatına dönebilmektedir.

Tek başına kaş kaldırma girişimi lokal anestezi altında yapılabilir.

Ameliyattan sonra rahatsızlık verecek derecede ağrı oluşmaz. Ameliyatı takiben 2 gün sonra banyo yapılabilir.

Ameliyat saçlı deri içinden girilerek yapıldığı için, izler dışarıdan bakıldığında görünmez.

Alın ve kaş kaldırma metodları:

1.Metod: Botoks işlemidir. Basit bir enjeksiyonla alındaki kırışıklıklar tamamen düzelir ve kaşlar 1-2 mm. kalkar. Bu yöntemin dezavantajı, 4-5 ayda bir tekrarlamak gerekmektedir.

2.Metod: Endoskopik alın germedir. Genel anesteziyle yapılır. Saçlı deriye yapılan küçük kesilerle ameliyat gerçekleştirildiği için, belirgin bir iz kalmaz. 2 saat kadar sürer ve ameliyat sonrası 1 hafta kadar minimal ödem ve göz kapaklarında morarma olmaktadır.

3.Metod: Daha ağır bir işlemdir. Kırışıklıklar çok derinleşmişse bu teknik kullanılır. Saçlı deride bir kulaktan diğerine uzanan bir kesi yapılır ve kırışıklığa neden olan kaslar çıkarılır ve alın gerilerek dikilir. Genel anesteziyle yapılır. Ameliyattan 12 gün sonra saçlı derideki dikişler alınır. Kesi saçlı deriden yapıldığı için iz gizlidir. Bu ameliyattan sonra da 10 gün kadar süren alın bölgesinde şişlik ve göz kapaklarında morarma olabilir.

 

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından kulak estetiği hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

 

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

ADRES

Head Office

Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 2
No: 61 K:6 Nişantaşı - Şişli / İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :