Orta Yüz Germe

Orta Yüz Germe

Orta Yüz Germe, bu işlem sırasında göz küresini kazalardan korumak için özel bir kontakt lens göze yerleştirilir. Alt göz kapağı  veya ağız içerisine bir kesi açılır. Daha sonra buradan elmacık kemiğine kadar işleme devam edilir. Nasolabial kıvrımların aşağısına doğru inilerek, deri ve kas arasındaki bölgede kıvrımların öne doğru gitmesine katkıda bulunur ve cilt rahatlar. Bu işlemden sonra tüm yanak ve orta yüz kısmı yükselmiş ve gözün köşesindeki kemiğin üzerine yeniden bağlanmış olur.

Ameliyat nasıl uygulanır?

Ameliyat, genellikle endoskopi ile ve/veya ağız içi, alt göz kapağı vb. kesilerle uygulanır. Lokal anestezi ya da genel anestezi ile yapılabilir. Saçlı deri içinde her iki tarafta ve simetrik 2 cm.lik kesiler yapılarak alın ve orta yüz dokuları serbest bırakılır. Yanak yağına ulaşılır ve genç yaşlarda olduğu gibi yukarıya asılır. Orta yüz bölgesi gençleşir, ağız kenarındaki oluklar düzeltilir. İşlem yaklaşık 90 dakika sürer ve genelde alt göz kapağı ameliyatı ile kombine edilebilir.

Ameliyat sonrası

Ameliyattan sonraki ilk 24-48 saatlik sürede, yüzde şişlik olabilir. İlk hafta içinde göz kapakları ve yanaklardaki olası şişme ve morarma durumlarına karşı buz kompresi uygulanabilir. Deri içinde yer alan dikişler 10. gün alınır. Yüzün son halini alması 1 ayı bulabilir.
Kişi 1. haftadan sonra işine dönebilir.

 

Op. Dr. Çağrı Sade hastalarını Nişantaşı – İstanbul da bulunan kendi özel kliniğinde görmektedir. Bu ameliyatının size uygun olup olmadığını öğrenmek için randevu telefonlarımızdan görüşme randevusu alabilirsiniz.

Görüşmeye geldiğinizde Op. Dr. Çağrı Sade tarafından bu ameliyat hakkında tüm merak ettiğiniz konularda bilgilendirilirsiniz.

Görüşme Randevusu İçin ArayınGörüşme Randevusu İçin Arayınız

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Uygulamalarımız

 

 

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , , , , , ,

ADRES

Head Office

Abdi İpekçi Cad. No: 61/6 Reasürans Han 2
Teşvikiye, Nişantaşı 34367 - İstanbul, TÜRKİYE

Branch Office

Branch Office

ул. Влае бр. 87
Skopje – Macedonia

TELEFON / E-POSTA

T (TR) :
+90 212 248 08 08

Mobil :
+90 532 452 57 24

WhatsApp:
+389 70 307 529

Viber:
+389 70 307 529

E-Posta :


T (MK) :
02/3133-313

T (MK) :
075402-000

E-Posta :


Tek Tuşla Bize Ulaşın / One touch come to us

Open chat